ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Šticha mrzelo, že zranil nešťastně rozhodčího Horáka

Velikost textu:

Praha - Nepříjemným zraněním skončil duel pražské Slavie s Kladnem pro hlavního sudího Tomáše Horáka. Ve 37. minutě jej trefil při pokusu o vyhození pukem přímo do hlavy slávistický obránce David Štich a nováček mezi extraligovými sudími zůstal s krvácejícím zraněním ležet bezvládně na ledě. Následně jej po několikaminutovém ošetřování při vědomí odvezla sanitka do nemocnice.

přehrát video
Zranění rozhodčího Tomáše Horáka

Slávistického beka mrzelo, že k nešťastné situaci došlo. "Chtěl jsem puk odpálit o mantinel, jak to vždycky dělám. Nekoukl jsem se, byl tam rozhodčí a šlo mu to bohužel rovnou do hlavy. Když jsme to viděl, jel jsem k němu a viděl jsem krev. Tak jsem volal doktora, aby rychle přiběhnul," prohlásil Štich. Zápas musel dopískat jako hlavní sám Vladimír Pešina.

Po péči lékaře Slavie Tomáše Vyskočila opustil Horák O2 arenu na nosítkách a v sanitce. "Doufám, že bude v pořádku, nebude mít žádné následky a brzo se dostane z nemocnice," přeje si Štich. Měl o sudího strach, protože věděl, že do odpalu puku vložil velkou sílu. "Puk nešel po ledě, já se ho jen snažil golfákem trefit. Šlo mu to přesně pod helmu, přímo do hlavy."

Štich měl situaci i nadále v mysli, ale v dalším průběhu se musel soustředit na zápas, který Slavia dovedla k vítězství 1:0. "Trochu jsem o tom přemýšlel o přestávce, protože když ho trefíte do hlavy a je tam tolik krve, není to nic příjemného. Potom vám to leží v hlavě, ale musel jsem zapomenout, protože jsme měli před sebou poslední dvacetiminutovku, kterou jsme museli uhrát," doplnil.

O stav Horáka, pro něhož byl smolný jeho pátý zápas v pozici hlavního sudího v extralize v této sezoně, se bude zajímat. "Náš vedoucí týmu bude mít kontakt, asi bude ležet tady v nemocnici. Nebo budeme vědět přes našeho doktora. Až přijdu v úterý na zimák, určitě se zeptám a budu doufat, že dostanu dobrý zprávy," dodal Štich.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.