MČR Prostějov

Jihlavu nezastavily ve vítězném tažení ani Litoměřice

Praha - Hokejisté Dukly Jihlava porazili ve 12. kole první ligy 3:1 Litoměřice a prodloužili svou vítěznou sérii na čtyři utkání. Posunuli se díky tomu na druhé místo tabulky o čtyři body za vedoucí Mladou Boleslav.

Dukla Jihlava
zdroj: ČT24

Jihlavští byli po celé utkání lepší, ale dlouho nemohli překonat gólmana Lukáše. Jihlavská jednička mezi tyčemi Rittich si první zákrok připsal až v 8. minutě. Přesto to byli hosté, kteří šli do vedení. Severočeši podnikli v 28. minutě rychlý protiútok a Cingel s notnou dávkou štěstí za přispění domácího gólmana dostal puk do sítě. Dukle se podařilo srovnat po střele Kalába od modré a dorážce Březiny. Rozhodující trefu přidal necelých šest minut před koncem Hubáček a vítězství Jihlavy pečetil při power play hostů do prázdné brány 24 sekund před koncem Seman.

Dukla předstihla o skóre Beroun, který po skvělém vstupu do sezony výsledkově tápe. Medvědi vyhráli úvodních sedm duelů, nyní však pět utkání čekají na plný bodový zisk. V Havířově šli do vedení po přečíslení ve 3. minutě zásluhou Půlpána, ale aktivnější domácí ještě v závěru první třetiny vyrovnali díky Jakúbkově dorážce vlastní střely. Ve druhé třetině poslal domácí do vedení po krásné kombinaci Klimša, ale hosté zásluhou Hrdela po chvíli při hře ve čtyřech srovnali. Když ve 47. minutě Marek vymetl šibenici, sahal Beroun po vítězství, ale využitá přesilovka pět na tři zásluhou Klimši a Jakúbkův gól v prodloužení zajistily výhru 4:3 domácím.

Mladá Boleslav se po porážce na nájezdy v Českých Budějovicích vrátila na vítěznou vlnu v domácím prostředí a zůstává před vlastními fanoušky stoprocentní. O výhře 6:0 nad Havlíčkovým Brodem rozhodla ve druhé třetině, během níž nastřílela čtyři góly. Brankou a dvěma nahrávkami se na jasné výhře podílel David Výborný. Právě po faulu na lídra bodování soutěže se ve třetí třetině strhla hromadná potyčka, po které rozhodčí udělil čtyři tresty do konce zápasu.

Sestřih utkání Olomouc - České Budějovice s ohlasy

Výsledky 12. kola první hokejové ligy

Most - Šumperk 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 22. Hora, 28. Pšurný, 51. Písařík - 1. Plášek, 22. Semorád, 54. Moskal, rozhodující sam. nájezd Hulva. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 655.

Olomouc - České Budějovice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 5. Jaroměřský, 32. Knotek, 35. Jergl, 42. Vodný - 21. Moravec, 48. Vaniš. Rozhodčí: Jeřábek, Vampola - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 1 512.

Havířov - Beroun 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 20. a 64. Jakúbek, 23. a 51. Klimša - 3. T. Půlpán, 27. Hrdel, 47. Marek. Rozhodčí: Šír, Mrkva - Štěpán, Reich. Vyloučení: 6:8, navíc Kanko (Havířov) dvakrát 10 min. - Hrdel 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1 684.

Ústí nad Labem - Třebíč 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 37. Roubík - 5. Malena, 63. Fořt. Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Beneš, Krátký. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 878.

Benátky nad Jizerou - Kadaň 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Branky: 10. Jonák, 60. Zacha - 24. a 46. Charousek, 59. Ton, 60. Stehlík. Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Svobodová. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 176.

Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Branky: 15. Bohunický, 24. Výborný, 26. Klimenta, 30. Protivný, 34. Broš, 53. Jiránek. Rozhodčí: Hejduk, Schmejkal - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:6, navíc Žabka 10 min., Lenc, Bohunický - Opršal, Semrád všichni 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 710.

Jihlava - Litoměřice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 35. Březina, 55. Hubáček, 60. Seman - 28. Cingel. Rozhodčí: Přikryl - Lukš, Novák. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1 563.