Volejbalový magazín

Frolík přihrál na dva góly Winnipegu, Devils znovu prohráli

New York – Trápení hokejistů New Jersey na startu nového ročníku NHL nebere konce. "Ďáblové" v nedělním utkání prohráli 0:3 na ledě Winnipegu a i po šesti zápasech stále čekají na první výhru v sezoně. Dvěma asistencemi se na vítězství Jets podílel útočník Michael Frolík.

Radost hokejistů Winnipegu
zdroj: AP autor: Tom Mihalek

V brance dostal místo Ondřeje Pavelce poprvé v sezoně přednost Al Montoya a díky čtyřiadvaceti zákrokům si připsal čtvrté čisté konto v kariéře. Byl také vyhlášen nejlepším hráčem utkání. "Dobře jsme se spoluhráči komunikovali, většinu střel jsem viděl. Myslím, že celý tým odvedl dobrou práci," řekl Montoya, který chytal poprvé od 28. března a přerušil tak sérii 18 zápasů, v nichž nastoupil Pavelec.

Rozhodující moment se odehrál ve 23. minutě, kdy Evander Kane projel podél levého mantinelu celé kluziště, natlačil se před branku a obránce Andy Greene si puk smolně srazil do vlastní sítě. Zbylé dva góly pak domácí přidali až v poslední minutě třetí třetiny, kdy nejprve znovu Kane trefou do prázdné branky při power-play zvýšil na 2:0 a 20 sekund po něm ještě přidal třetí gól Andrew Ladd.

Devils dokázali v šesti zápasech získat jen tři body za porážky v prodloužení nebo po nájezdech a prožívají nejhorší vstup do sezony od roku 1982. "Jsem zklamaný. Musíme se už konečně zvednout a najít cestu k vítězství. Zatím se nám to nepovedlo. Budeme muset něco změnit. Zkoušíme promíchat sestavu, ale zatím nic nepomáhá. Už ale prostě musíme vyhrát," posteskl si trenér Peter DeBoer.

Marná byla snaha i českých útočníků Patrika Eliáše a Jaromíra Jágra. Druhý jmenovaný strávil na ledě téměř 20 minut, zdaleka nejvíce oproti předchozím pěti utkáním, a třikrát vystřelil na branku.

Obránce Zbyněk Michálek a útočník Radim Vrbata přispěli každý jednou asistencí k výhře Phoenixu 5:3 na ledě Caroliny. Oba přihráli na rozhodující góly ve třetí třetině, jimiž "Kojoti" zlomili nerozhodný stav 3:3. Dvěma trefami se o výhru Phoenixu zasloužil Rob Klinkhammer.

S úsměvem bude vzpomínat na svůj první celý zápas v dresu Los Angeles brankář Ben Scrivens, jehož Kings získali v létě z Toronta. Sedmadvacetiletý gólman nastoupil proti Floridě poprvé od začátku a dvaceti zákroky vychytal potřetí v kariéře čisté konto. "Králové" díky němu porazili Pantery 3:0.

Carolina - Phoenix 3:5 (1:1, 2:2, 0:2) Branky: 16. E. Staal, 28. Riley Nash, 40. Skinner - 29. a 41. Klinkhammer (na druhou Z. Michálek), 5. Boedker, 36. Korpikoski, 48. Doan (Vrbata). Střely na branku: 34:32. Diváci: 15 384. Anaheim - Ottawa 4:1 (2:1, 2:0, 0:0) Branky: 1. a 24. Perry, 5. Getzlaf, 36. Bonino - 20. Ryan. Střely na branku: 56:31. Diváci: 17 177. Winnipeg - New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Branky: 23. a 60. E. Kane (na druhou Frolík), 60. Ladd (Frolík). Střely na branku: 35:24. Diváci: 15 004. Florida - Los Angeles 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) Branky: 29. Carcillo, 35. Justin Williams, 53. J. Nolan. Střely na branku: 20:29. Diváci: 12 810.