ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
Ohlasy 8. kola

Růžička se konečně trefil. Už ani nevěděl, jaké je dát gól

Velikost textu:

Třinec - Kredit vyhlášeného hokejového kanonýra Martina Růžičky v úvodu sezony dostal zabrat. Excelentní střelec a rekordman v počtu nastřílených gólů v základní části protrhl svůj osobní střelecký půst až v osmém kole sezony. Poslední trefou zpečetil vítězství Ocelářů nad Karlovými Vary 3:1.

Martin Růžička
Martin Růžička

Před rokem byl tou dobou k nezastavení. Po osmi zápasech měl na kontě osm gólů a dával základy báječné základní části, na jejímž konci čtyřiceti přesnými zásahy ustanovil nový rekord soutěže. Teď sedm kol a nic. "Už jsem ani nevěděl, jak chutná radost z gólu. Je příjemné, že jsem to konečně protrhl," řekl Růžička. Třinecký snajpr se přitom i v prvních kolech do příležitostí dostával. Jen koncovka mu nevycházela. Když v půlce úterního duelu z mezikruží v gólové pozici znovu jen vypálil do gólmana, vztekle praštil hokejkou do mantinelu.

"Už se to hromadilo a trošku mi to lezlo do hlavy. Asi to bylo vidět, když jsem si tam vylil zlost na mantinelu. Stávat by se to nemělo, ale hromadilo se to a musel jsem to vypustit," řekl Růžička. Přiznal, že nula na jeho střeleckém účtu už ho začínala frustrovat. "Snažil jsem se být pozitivní a dobře trénovat, ale když minulou sezonu dáte čtyřicet gólů a najednou nic, tak to bylo něco jiného. Nepříjemné to nebylo, ale musel jsem ochutnat i tu druhou stránku. Důležité bylo, že jsme během té doby nějaké výhry vozili," uvedl Růžička.

Štěstí ho políbilo šest minut před koncem. Bez váhání se na pravém křídle opřel do Rothova křížného pasu a puk zapadl pod horní tyčku. "Já jsem to čekal, protože Vláďa Roth moc nestřílí a spíše hledá lépe postaveného spoluhráče. Kluci už byli rádi, že mi to tam spadlo. Hlavně, že jsem vyhráli," řekl Růžička. Sedmadvacetiletý útočník, který i při mistrovském tažení s Třincem v roce 2011 vytvořil rekord v play-off, si na podobně neproduktivní start sezony nemohl vzpomenout.

"Asi můj nejhorší start do sezony. Začátek je důležitý, ale důležitý bude i konec. Uvidíme, jak to půjde," řekl Růžička. Střeleckou mušku třeba najde po boku Jiřího Polanského a Martina Adamského, k nimž ho kouč Jiří Kalous v třetí části přesadil. Růžička však během čekání na gól v sestavě vystřídal už více spoluhráčů. "Musím říct, že když ti hráči se mění, moc příjemné to určitě není, než když s někým hrajete více zápasů. Ale když to trenér udělá, musíme se s tím srovnat," dodal Růžička.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Třinec - Karlovy Vary
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.