ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Návrat ztraceného Fina, Hovi chytá za Znojmo

Velikost textu:

Praha - Sasu Hovi se po roce bez hokeje vrátil do České republiky. Finský brankář po ročním odpočinku od hokeje uzavřel smlouvu s účastníkem mezinárodní EBEL ligy Znojmem, kde je jasnou brankářskou jedničkou. Zatím odchytal dvě utkání - proti Villachu a Innsbrucku, Orli obě utkání vyhráli 5:3.

Sasu Hovi v dresu Znojma
Sasu Hovi v dresu Znojma

"Po nevyrovnaných výkonech brankářů v úvodu soutěže se trenérský tým rozhodl požádat o příchod jasné jedničky mezi tři tyče a vedení se podařilo angažovat Sasu Hoviho, což je brankář špičkové evropské úrovně," uvedl manažer Petr Veselý na klubovém webu.

Hovi dosud nikde nepůsobil, vynechal i předešlou sezonu. Naposledy chytal v ročníku 2011/12 za Kometu. "Pár měsíců dozadu jsem to pomalu začal zkoušet na ledě, dostal jsem chuť vrátit se zpět. Chci zase chytat," řekl finský brankář a přiznal, že neví, co k revizi rozhodnutí o konci kariéry vedlo.

Během pauzy pracoval pro dvě firmy, studoval na vysoké škole. "Hodně jsem toho minulý rok stihl," uznal Hovi. Po předchozích angažmá ve Vsetíně, bratislavském Slovanu a brněnské Kometě ho čeká další zajímavá štace ve středu Evropy, přičemž do neznámého rozhodně nejde. "Znám místní zvyky, jak se chovat, co se tu jí. Česká mentalita mi už není neznámá," dodal Hovi.

přehrát video
Sasu Hovi se vrátil do Česka
Zdroj: ČT sport, ČTK, http://www.hcorli.cz/

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.