ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Mrázek míří na farmu, možná se ale brzy do Detroitu vrátí

Velikost textu:

Detroit - Gólman Petr Mrázek se nevešel na konečnou soupisku Detroitu, s níž půjdou Red Wings do právě začínající sezony zámořské NHL. Český talent byl poslán na farmu do Grand Rapids, ale i přesto má naději, že si zkraje sezony zachytá.

Český brankář Petr Mrázek v dresu Detroitu
Český brankář Petr Mrázek v dresu Detroitu

Vedení klubu zapsalo na soupisku vedle jasné týmové jedničky Jimmyho Howarda Švéda Jonase Gustavssona, který má však v současnosti potíže s třísly a sám avizoval, že nechce při tomto zranění návrat na led uspěchat. Jednadvacetiletý Mrázek míří zpět do nižší AHL, odkud si klub naopak vytáhl stejně starého Jareda Coreaua, jenž absolvoval s týmem pondělní trénink.

Na tom se objevil i Gustavsson, když po skončení tréninku bruslil s ostatními brankáři, ale do středeční premiéry proti Buffalu určitě nezasáhne. O tom, kdo bude krýt záda Howardovi, ale klub neměl ještě jasno.

"Gustavsson je stále mezi zraněnými a nevím, na jak dlouho to bude, ale ve středu hrát nebude," uvedl generální manažer Ken Holland. "Budeme mít tedy jako druhého gólmana někoho jiného než Jonase," doplnil Holland, aniž by specifikoval, zda jím bude Coreau, nebo Red Wings povolají zpět Mrázka.

Do týmu se naopak vešel mladý slovenský forvard Tomáš Tatar. Pro nejužitečnějšího hráče jarních vyřazovacích bojů o Calder Cup, který vyhrál v týmu společně s Mrázkem, to ale ještě neznamená jistotu, že se objeví v sestavě v zahajovacím utkání. "Jsem tím nejmladším v kabině, tak budu čekat, a když ta šance přijde, jsem připravený ji čapnout a nepustit," prohlásil dvaadvacetiletý rodák z Dubnice.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.