ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
EXTRALIGA

Salfický o zápase s Hradcem: Zatím je to pro mě derby s malým 'd'

Velikost textu:

Pardubice – Deset tisíc fanoušků, skvělá atmosféra a zápas, který rozhodlo až prodloužení. Takové bylo východočeské derby mezi Pardubice a Hradcem Králové, v němž se nakonec radovali díky brance Václava Benáka hráči z města perníků. Velkou zásluhu na tom měl i brankář Pardubických Dušan Salfický, který chytal v ligovém souboji dvou lokálních rivalů již před dvaceti lety.

Dušan Salfický v zápase s Hradcem
Dušan Salfický v zápase s Hradcem

"Atmosféra byla srovnatelná. Musím ale říct, že tentokrát to bylo jak na ledě, tak v hledišti férové," připomněl nedohraný duel a divácké nepokoje v dalších vzájemných utkáních ze sezony 1993/1994.

Letošní první střet dvou největších východočeských měst přilákal do hlediště více než 10 tisíc diváků, v Pardubicích bylo vyprodáno. O duelu se hodně mluvilo už týdny předem. "Nijak zvlášť jsme to ale nevnímali. Jelikož nás je hodně z Českých Budějovic, tak to pro nás extra náboj nemělo. Fanoušci ale byli skvělí, nakopli nás," chválil na dálku hostující forvard Tomáš Rousek.

"Atmosféra kolem zápasu derby jednoznačně připomínala. My hráči jsme se více soustředili na samotný hokej. Je jasné, že když to denně kolem sebe slyšíme, tak nás to ovlivní. Zatím je to ale pro mě derby s malým d," podotkl Salfický. "Až si získá nějakou tradici a hokej bude v Hradci déle, bude to o něčem jiném," vysvětlil svůj pohled Salfický.

Právě dvacetiletý Rousek byl prvním úspěšným střelcem zápasu, když ve třetí minutě otevřel svůj extraligový účet. "Hned se mi hrálo lépe, ale snažil jsem se na to rychle zapomenout a makat naplno i nadále," řekl Rousek, na jehož trefu brzy odpověděl Petr Sýkora.

Hradec se pak ještě jednou v zápase ujal vedení, Pardubice ale znovu srovnaly. "Klíčovým momentem celého zápasu bylo, že jsme ještě před druhou přestávkou vyrovnali na 2:2," myslí si Salfický.

Ten ve třetí části několika jistými zákroky zamezil dalšímu, zřejmě rozhodujícímu gólu. "Bylo to čekání na chybu. My jsme si řekli, že doma prostě nebudeme bránit, i za cenu prohry jsme se tlačili dopředu," připomněl jednačtyřicetiletý gólman. Přes houževnatou obranu Mountfieldu se ale Pardubice nemohly prodrat. "K ničemu nás nepustili. Díky bohu za ten druhý bod," konstatoval Salfický.

"Nechali jsme se zbytečně vyloučit a soupeř hned udeřil. Pardubice mají výborné přesilovky, špatně se brání," litoval inkasovaného gólu v nastavovaném čase Rousek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.