ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Hokejová Kometa pátrá po ztracených brněnských titulech

Velikost textu:

Brno - Brněnská Kometa rekonstruuje slavnou historii. Do majetku hokejového klubu se vrátil ztracený mistrovský titul z roku 1961. S nálezem pomohl soukromý sběratel. Další trofeje ale klub dál postrádá.

přehrát video
Kometa pátrá po starých brněnských titulech

Brněnský hokej zažil nejslavnější léta v polovině dvacátého století. Rudá hvězda získala celkem jedenáct mistrovských titulů. S koncem slavné éry ale z klubu zmizely i cenné poháry. "Docházelo k tomu, že se trofeje dostávaly do rukou nepovolaných a dnes jsou po celé České republice," říká marketingový manažer Komety Lukáš Bajer.

Teď se do klubu vrací aspoň trofej z roku 1961, na kterou na bleším trhu narazil brněnský sběratel. Návrat poháru vítá i Vladimír Nadrchal, který ho před víc než padesáti lety pomohl získat. "Každý pohár, každá relikvie, která má souvislost s historií klubu, je cenná," upozorňuje Nadrchal.

Kometa však není jediným klubem se ztracenou historií. Stejný problém řeší ještě o jeden titul úspěšnější jihlavská Dukla. Ta pražská fotbalová zase své historické poháry získala zpět teprve před týdnem.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.