ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor
Kongres IIHF

Hokejové MS se bude hrát každý rok, od příštího roku i evropská klubová soutěž

Velikost textu:

Cascais (Portugalsko) - Mistrovství světa v hokeji se bude i nadále hrát každý rok a bude se jej účastnit šestnáct týmů. Ve svém zahajovacím projevu na 137. kongresu Mezinárodní hokejové federace (IIHF) to uvedl její prezident René Fasel. Řekl také, že již v nadcházející sezoně 2014/15 by měla být obnovena mezinárodní evropská klubová soutěž.

René Fasel
René Fasel

"Světové šampionáty se budou i nadále konat každý rok, i v olympijském roce. Turnaje budou začínat na začátku května, v olympijské sezoně se jejich termín posune," uvedl Fasel, který ale nevyloučil, že by mohlo být pozměněno herní schéma turnaje.

V předešlých dvou letech byli kvůli tomu, že se MS konalo ve dvou zemích, účastníci rozděleni do dvou osmičlenných skupin. Předtím se hrálo ve čtyřech čtyřčlenných. "Budeme o tom jednat s naším marketingovým partnerem," řekl Fasel. Čtvrtfinálové souboje se ale budou hrát s ohledem na sportovní hledisko "křížem".

Fasel se ve svém projevu vyjádřil i k obnovení klubové soutěže, jejímž základem by měla být podle dřívějších informací European Trophy. "Doufáme, že se v příštích týdnech všechno dojedná a vznikne konkurenceschopná a životaschopná soutěž," uvedl prezident IIHF. Dřívější projekt Ligy mistrů zkrachoval po jedné sezoně v roce 2009.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.