ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
KHL

Minimální cíl Lva? Play-off a postup do druhého kola

Velikost textu:
aktualizováno 4. 9. 2013 15:08

Praha - Hokejisté pražského Lva chtějí ve své druhé sezoně v Kontinentální lize (KHL) vylepšit výsledky i celkové umístění z premiérové účasti v mezinárodní soutěži. Základním cílem týmu trenéra Václava Sýkory, který přes léto prošel značnou obměnou, je účast v play-off a postup do druhého kola.

Slavící hráči Lva Praha
Slavící hráči Lva Praha

"To je minimální cíl od akcionářů. Pokud by se to nepodařilo, sezona by byla hodnocena jako neúspěšná. Věřím ale, že nadcházející ročník KHL bude z naší strany lepší než minulý," uvedl sportovní ředitel Lva Rašíd Chabibulin na dnešní tiskové konferenci před startem sezony, do které Pražané vstoupí nedělním zápasem na ledě Doněcku. Klub bude v sezoně hospodařit s rozpočtem o 50 procent vyšším, vedení tam má k dispozici 28,5 milionu eur (734 milionů korun).

I díky tomu do Lva v létě přišla řada posil v čele s Martinem Thörnbergem, Niko Kapanenem, Patrik Zackrissonem nebo Petri Vehanenem. Jako poslední se v úterý týmu upsal Jakub Klepiš, který nakonec bude ve Lvu pokračovat. "Počet nových hráčů je velký. Je to vlastně padesát procent kádru. Přišla ale řada reprezentantů a mezinárodně ostřílených hokejistů. Věřím, že se všichni prosadí," podotkl Chabibulin.

Lev v létě angažoval sedmnáct nových hráčů a Češi ztratili v kádru převahu. Na jednatřicetičlenné soupisce je aktuálně čtrnáct domácích hokejistů. Útočník Tomáš Rachůnek se dnes přesunul na měsíční hostování do Sparty. Kouč Sýkora si široký kádr pochvaluje a považuje ho za nutnost.

"Nechtěl bych, aby se s ním moc hýbalo. Nemáme k dispozici záložní tým, abychom mohli mít jen čtyři pětky a v případě zranění nebo ztráty formy měli kam sáhnout," vysvětlil Sýkora. Na druhou stranu nebude jednoduché určovat, kdo bude hrát. "Jednotlivé pětky jsou vyrovnané a momentálně se ani nedá říct, která je vlastně pátá. I díky náročnému cestování budeme muset hráče rotovat a možná budou kluci rádi, když si budou moct odpočinout," pousmál se Sýkora.

přehrát video
Lev před startem sezony KHL


Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.