ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Liberec posílil Modrým, domluvu uzavřel i s Nedvědem

Velikost textu:
aktualizováno 31. 7. 2008 19:39

Liberec - Zkušený hokejový obránce Jaroslav Modrý se stal posilou libereckých Bílých Tygrů. Příchod sedmatřicetiletého zadáka dnes vedení klubu potvrdilo na tiskové konferenci v Liberci.

Liberečtí hokejisté
Liberečtí hokejisté

Pokud na zkoušce v týmu newyorských Rangers neuspěje útočník Petr Nedvěd, bude i on příští sezonu hájit barvy čtvrtého týmu minulého ročníku extraligy.

Modrý podepsal v novém působišti dvouletou smlouvu. "Jsem velice potěšen, že se stávám součástí tohoto klubu, který má ambice. A tento klub skutečně chce vyhrát. V současné době jsem nemohl najít lepší klub, kde bych dělal svou práci," řekl zadák, který hrál v NHL naposledy za Philadelphii a má na kontě 725 zápasů v prestižní soutěži s bilancí 250 bodů za 49 gólů a 201 asistencí.

Liberec však nebyl jediným zájemcem. "Ozvaly se mi i další
kluby z celé Evropy, ale ani jsem je nekontaktoval. Také jsem říkal
agentovi, aby komunikoval pouze s týmy, které mohou vyhrát," připomněl Modrý.

Jedním z hlavních důvodů jeho návratu do Čech jsou totiž sportovní ambice. "Je mi 37 let a chtěl bych něco vyhrát. Hrál jsem třeba v Los Angeles nebo Dallasu, ale když je cílem jen dostat se do play off, tak tomu pořád něco chybí," prohlásil Modrý.

Velice blízko bylo také definitivní potvrzení příchodu Petra Nedvěda. Nedvěd se však namísto toho popere o místo v prvním týmu Jezdců, za něž v minulosti již hrál.

"Byli jsme již domluveni, Petr nás ale ještě požádal o změnu. Proběhly totiž nějaké telefonické rozhovory, pro Petra dost překvapivě, kdy mu volal Glen Sather (generální manažer Rangers) a dohodli se, že to zkusí. Petr tam ale nejde proto, aby hrál sedm minut za zápas. Pokud by nedostával dostatek prostoru, také on se vrátí k nám," řekl prezident klubu Petr Syrovátko.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.