ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Město Hradec Králové získalo poloviční podíl v klubu Mountfield HK

Velikost textu:

Hradec Králové - Hradec Králové vstoupí do hokejového klubu Mountfield HK, město v klubu za milion korun získá padesátiprocentní podíl. Rozhodli o tom královéhradečtí zastupitelé. Extraligový Mountfield se přesunul do Hradce Králové z Českých Budějovic kvůli sporům s tamní radnicí a Budějovickým Budvarem o čepování piva při domácích zápasech extraligy.

Zimní stadion v Hradci Králové
Zimní stadion v Hradci Králové

"Schválili jsme akcionářskou dohodu, která řeší všechny podstatné věci o spolupráci," řekl náměstek hradeckého primátora Martin Soukup (ODS). Zastupitelstvo ve svém usnesení souhlasilo s tím, že město poskytne klubu na činnost vrcholového sportu maximálně 13,7 milionu korun na sezonu a také mu dá příspěvek na náklady spojené s užíváním hradeckého zimního stadionu v maximální výši tři miliony korun na sezonu.

Přesun hokejové extraligy z Českých Budějovic do Hradce Králové schválili královéhradečtí zastupitelé již 18. června. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) minulý týden oznámil, že klub Mountfield HK byl přijat za člena hokejového svazu a nyní čeká na udělení extraligové licence. Svaz shromažďuje podklady, zásadní bude stav hradeckého stadionu, kde například chybí videosystém. Poslední kontrola stadionu se má uskutečnit kolem 20. srpna, koncem měsíce by pak mohli Východočeši obdržet licenci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.