ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Finalisté ze Zlína jsou na ledě, tým bude zkoušet juniory

Velikost textu:

Zlín - Hokejisté Zlína zahájili přípravu na ledě i s uzdravenými Antonínem Honejskem a Petrem Zámorským, kteří kvůli operacím ramen nedohráli závěr minulé sezony. Před zahájením extraligy odehrají čeští vicemistři a vítězové Prezidentského poháru 11 přípravných zápasů.

Slavící hokejisté Zlína
Slavící hokejisté Zlína

Hráči se sešli po 25 dnech volna od skončení letní přípravy. Trenér Rostislav Vlach měl na prvním tréninku k dispozici 29 hokejistů. Chyběli jen junioři Lukáš Buchta a Pavel Sedláček, kteří jsou na srazu reprezentační dvacítky, a útočník Tomáš Fořt, který se doléčuje po zánětu srdečního svalu.

"Na rozdíl od předchozích let je výhodou, že nemusíme cestovat za prvním ledem do Uherského Hradiště. Využíváme přilehlou halu vedle zimního stadionu, což je velmi příjemné," pochvaloval si podmínky kouč Vlach.

Zpočátku budou Berani na ledě jednou denně, neboť odpoledne je plocha plně obsazena dalšími mužstvy zlínského hokeje. "Tým rozdělíme na dvě skupiny, přičemž jedna bude na ledě a ta druhá v posilovně nebo absolvuje odrazová cvičení. Během dne se prostřídají. Od druhého týdne již přijde na řadu dvoufázový trénink," přiblížil Vlach.

Přípravu na ledě absolvují i nadějní junioři. "Chceme tyto mladé hráče vyzkoušet v pár přípravných zápasech. Předpokládáme, že první selekci v početném hráčském kádru uděláme v polovině srpna," nastínil své záměry bývalý útočník.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.