ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín
Před extraligou

Hradec, Liberec a Litvínov už jsou na ledě, jak se povede Šlégrovi?

Velikost textu:

Praha - Se sedmatřiceti hráči včetně čtyř brankářů zahájili přípravu na ledě hokejisté Mountfieldu v Hradci Králové, kam se extraliga přesunula z Českých Budějovic. Kádr přestěhovaný kompletně z jihu Čech doplnila také šestice hokejistů, kteří hájili dosud barvy hradeckých Královských Lvů v první lize. To Liberec ještě čeká na svou největší hvězdu – Petr Nedvěd se k týmu ještě připojí. V Litvínově bude největším otazníkem návrat obránce Jiřího Šlégra.

Jiří Šlégr v dresu Litvínova
Jiří Šlégr v dresu Litvínova

Mountfield

Trenér Peter Draisaitl s asistentem Jiřím Kučerou budou nyní v tréninku hledat konečný kádr pro extraligu. "Máme hodně hráčů, ze kterých vytvoříme konkurenceschopné mužstvo," řekl novinářům Draisaitl. "Na papíře máme k dispozici v současné chvíli nějakých šest pětek. S takovým počtem hokejistů se dá pracovat zhruba deset až čtrnáct dní. Do prvního zápasu European Trophy by se však měl udělat užší výběr hráčů."

Z prvoligového celku Hradce Králové se ucházejí o místo brankář Vladislav Koutský, obránci Tomáš Kolafa a Martin Vágner a útočníci Petr Haluza, David Švagrovský a Michal Tvrdík. "Je to velká výzva. Netuším, jakou mám šanci se do kádru dostat, ale porvu se o to," prohlásil Švagrovský.

Po změnách, které přineslo stěhování klubu z jihu Čech do Hradce Králové, si hráči Mountfieldu chtějí získat na východě Čech podporu fanoušků. "Musíme být maximálně otevření k veřejnosti a ke každému divákovi. Chceme hrát před plným stadionem a v neposlední řádě si získat přízeň celého města. Je to fantastická příležitost pro nás všechny, věřím, že nás veřejnost přijme. Začínáme všichni od nuly," doplnil Draisaitl.


Liberec

Tradičně bez své hlavní hvězdy Petra Nedvěda, ale již s posilami Jiřím Hunkesem a Petrem Vampolou zahájili přípravu na ledě hokejisté Liberce. Kapitán Nedvěd se připojí k týmu až 12. srpna. Trenér Pavel Hynek měl na tréninku 31 hráčů do pole a tři gólmany. Nedvěd se připravuje individuálně. "Ale poté, co se připojí k týmu, by měl normálně hrát zápasy European Trophy," řekl mluvčí klubu Milan Kadlec.

Kouč Hynek je s dosavadním průběhem přípravy spokojený. "Většinu práce, kterou jsme měli v plánu, jsme udělali," uvedl Hynek na klubovém webu s připomínkou, že určitou komplikací byly například povodně. Vadila mu ale jiná věc. "Mrzí mě fakt, že někteří hráči neodtrénovali celou přípravu kvůli drobným zraněním, někdo odmarodil i půlku přípravy. To se však stává v každém týmu," podotkl Hynek. Už léta si pohrává s neobvyklou myšlenkou přípravy, která by nemusela být výhradně kolektivní.

"Mohlo by se začít půl na půl (půl kolektivní a půl individuální) a po čase by se přešlo čistě do individuální přípravy jednotlivých hráčů. Už jsem nad tím přemýšlel, že třeba dopoledne by trénovali všichni společně a odpoledne by se každý zabýval tréninkem toho, co potřebuje. Věřím, že jednou tomu tak bude," prohlásil Hynek. Připustil ale, že většina hráčů by nebyla schopna se dobře připravit. "Jsou tu hráči, které musíte hlídat a nutit," uvedl.

Litvínov

Hokejisté Litvínova zahájili přípravu na ledě bez dvou olympijských vítězů, které mají v kádru. Útočník Martin Ručinský a zadák Jiří Šlégr, jenž se opět vrací k hokeji po více než roční odmlce, se zatím připravují individuálně. K jednomu návratu do týmu Vervy již došlo - podobně jako Šlégr se o obnovení kariéry bude pokoušet jiný obránce se zkušenostmi z NHL Vlastimil Kroupa. Osmatřicetiletý bek strávil poslední tři roky aktivní dráhy právě v Litvínově, nyní se k hokeji vrací po dvou letech.

Dvaačtyřicetiletý Šlégr ohlásil konec již v roce 2010, ale posléze překvapivě naskočil zpět do hry v závěru ročníku 2011/12, aby pomohl týmu k záchraně. Následně prohlásil, že definitivně končí. Bývalý poslanec však letos podle svých slov zjistil, jak moc mu hokej schází. Nyní touží opět pomoci mateřskému klubu, nejlépe k velkému úspěchu. Již delší dobu se na návrat připravuje individuálně, jak je dlouhá léta zvyklý. "Ještě o tom budu s trenéry mluvit, ale předběžně jsme domluvení, že bych se k týmu připojil v pondělí 5. srpna," řekl Šlégr.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.