ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

1. ligu by v Budějovicích měl hrát tým Radka Bělohlava, má podporu města

Velikost textu:
aktualizováno 24. 7. 2013 17:16

České Budějovice -  Zimní stadion v Českých Budějovicích bude v následující sezoně využívat subjekt místních slavných bývalých hokejistů kolem Radka Bělohlava. Halu mu pronajme město, jehož rada o tom na svém dnešním zasedání rozhodla.

Budějovičtí fanoušci
Budějovičtí fanoušci

Zimní stadion chtěl rovněž využívat subjekt Motor České Budějovice, který založil podnikatel Zdeněk Caska ve spolupráci s bývalým českobudějovickým útočníkem Jaroslavem Brabcem. Rada města však dala přednost konkurenčnímu projektu. "Jednohlasně jsme podpořili projekt týmu kolem Radka Bělohlava na resuscitaci ligového hokeje. V našem rozhodování hrálo velkou roli, že za tímhle projektem stojí důvěryhodní lidé, pro které není hokej jenom byznys na pár let, velcí místní podnikatelé a především samotní fanoušci," uvedl na facebookovém profilu Českých Budějovic primátor Juraj Thoma.

Oba subjekty usilují o navázání na tradici hokeje v Českých Budějovicích. Akciová společnost se slavným názvem Motor, pod nímž fungoval klub v 60. až 90. letech minulého století, získala z Hradce Králové licenci na první ligu. Druhý subjekt se jmenuje CB Hokej 2013 a stojí za ním bývalí hráči Českých Budějovic jako Radek Bělohlav, Roman Turek, Václav Prospal, Stanislav Neckář nebo Aleš Kotalík. Posledně jmenovaný by měl za nový klub i nastupovat. CB Hokej 2013 získal prvoligovou licenci od Mostu.

přehrát video
Bělohlav se dohodl s Budějovicemi na pronájmu stadionu

Za touto skupinou stojí z drtivé části i českobudějovičtí fanoušci. "Jednání ohledně pronájmu zimního stadionu bylo velmi dlouhé a netýkalo se jen dnešního dne. Jsme moc rádi, že to dobře dopadlo, i když ta práce pro nás teprve dnešním dnem opravdu začíná," řekl Bělohlav. Podle něj teď musí společnost hlavně sestavit odpovídající kádr. Bělohlav uvedl, že některá jména se už rýsují. Kromě Kotalíka by za České Budějovice mohl hrát například kladenský Antonín Melka nebo bývalý hráč HC Mountfield, Litvínova či Kladna Jindřich Kotrla.

"O ambicích teď hovořit nedokážu. Teprve před hodinou se rozhodlo, že budeme první ligu hrát," uvedl mistr světa z roku 1996. Bělohlav by měl být manažerem a zároveň trenérem. Počítá, že mužstvo zahájí přípravu na ledě začátkem srpna. Vyloučil, že by hned v této sezoně za České Budějovice nastoupil některý ze slavných odchovanců, kteří působí v NHL nebo KHL.

"Kvalitativně jsou momentálně všichni na mnohem vyšší úrovni. Ale třeba se v budoucnu někdo z nich v našem kádru objeví," řekl Bělohlav. Jaroslav Brabec nechtěl výsledek jednání rady města komentovat. "Nepřísluší mi to. Vyjádříme se k celé situaci koncem týdne," řekl s tím, že prohlášení bude obsahovat i údaje o budoucnosti projektu Motor České Budějovice.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.