ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Pro Soči nejlepší, co se mohlo stát, říká Hadamczik o Jágrově přestupu

Velikost textu:

Praha - Kouč hokejové reprezentace Alois Hadamczik je nadšený z příchodu Jaromíra Jágra do New Jersey Devils. Důvod je nabíledni - trenér národního týmu věří, že se mu bude sehrávat trio klíčových tahounů, s nimiž počítá pro prestižní olympijský turnaj v Soči v příštím roce.

Jaromír Jágr a Alois Hadamczik
Jaromír Jágr a Alois Hadamczik

"Je to opravdu to nejlepší, co se mohlo stát," řekl Hadamczik. "Myslím, že to dopadlo skvěle. Je to určitě lepší, než kdyby byl zpět ve Philadelphii nebo někde jinde. New Jersey je výborný klub s ambicemi, silným týmem, který každoročně touží hrát o Stanley Cup. Jarda bude navíc v New Yorku, kde hrával, dobře tedy zná i prostředí," připomněl Hadamczik Jágrovo necelé čtyři sezony trvající působení v konkurenčních Rangers. "K tomu všemu jsou tam pro něho dobře známí lídři 'Židla' s 'Elim'," doplnil Hadamczik výčet největších výhod.

Útočník Patrik Eliáš je věrný barvám Devils od sezony 1995/96; po celou svou kariéru v zámoří. Své působení v Newarku letos prodloužil o další tři roky. Na ročním kontraktu se s vedením klubu navíc domluvili také bek Marek Židlický a útočník Rostislav Olesz. Hadamczikovi se hodně líbí představa, že kouč Peter DeBoer postaví Eliáše s Jágrem k sobě.

"To by bylo vůbec nejlepší, kdyby hráli spolu. A k nim navíc vzadu ještě 'Židla'. Já si myslím, že ho to bude určitě lákat, aby tu souhru vyzkoušel. Oba jsou to hodně zkušení hráči, Patrik hraje většinou na centru, Jarda nechodí na oslabení a hraje hodně přesilovky, na který je výtečným hráčem i Marek (Židlický). Skvěle jim to fungovalo na Kladně, ale třeba i na mistrovství světa v Bratislavě," vzpomínal Hadamczik.

Jak se Jágr popere se stylem hry Ďáblů a všemi specifickými pravidly, která v organizaci Devils panují, z toho Hadamczik nemá nejmenší obavy. "Když tam mohl zapadnout a hrát takový hráč jako Kovalčuk, který si kolikrát na ledě dělá, co chce... Jágr je navíc naprostým profesionálem, už se posunul úplně jinam, než třeba kdysi býval. A trenér s manažerem určitě tohle všechno zohledňovali a zvažovali, když o jeho podpis usilovali," uzavřel Hadamczik.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.