ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Rolinek bude hrát za Spartu, do přípravy naskočí v pondělí

Velikost textu:
aktualizováno 17. 7. 2013 15:42

Praha - Útočník Tomáš Rolinek nakonec přeci jen bude hrát za Spartu. S holešovickým klubem byl třiatřicetiletý kapitán mistrů světa z roku 2010 v kontaktu od začátku června, kdy kvůli nedostatku financí skončil v Pardubicích.

Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek

"Jsem rád, že to tahle dopadlo. Po odchodu z Pardubic jsem o jiném klubu, než je Sparta, neuvažoval," prohlásil Rolinek. "Agent mi o jiných nabídkách říkal, ale já v dané chvíli chtěl jedině sem. Jsem opravdu nadšený, že se všechno podařilo dotáhnout," přidal Rolinek, který si v uplynulé sezoně v Pardubicích ve 20 zápasech včetně play-off připsal 10 bodů za čtyři branky a šest asistencí.

Sparta získala Rolinka navzdory tomu, že po prvním neúspěšném jednání klub uzavřel rozpočet na hráče. "Situace se poněkud změnila a vedení se rozhodlo tým vzhledem k vysokým ambicím ještě posílit," uvedl sportovní manažer klubu Patrik Martinec.

Dohoda potěšila i trenéra Sparty Josefa Jandače. "S Tomášem se znám už delší dobu a přesně vím, jaké má přednosti. Proto jsem o něj hodně stál. Nakonec se transfer podařil a já jsem přesvědčený, že nám hodně pomůže," uvedl Jandač, který působil v roce 2010 u národního týmu.

Rolinek, který v minulosti nastupoval také v Kontinentální lize za Ufu a Magnitogorsk, se do přípravy Sparty zapojí v pondělí. Na led by měl majitel kompletní sady medailí z mistrovství světa s novými spoluhráči vyjet ve čtvrtek.

přehrát video
Rolinek míří do Sparty
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.