ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Šejba se stal novým trenérem hokejistů Mladé Boleslavi

Velikost textu:
aktualizováno 28. 7. 2008 20:08

Mladá Boleslav - Novým hlavním trenérem hokejistů Mladé Boleslavi se stal Jiří Šejba. Klub jej představil na dnešní tiskové konferenci, kde pětačtyřicetiletý mistr světa z Prahy z roku 1985 uzavřel roční kontrakt s opcí na další ročník. Ta má vstoupit v platnost, pokud se Mladá Boleslav udrží v extralize.

Jiří Šejba
Jiří Šejba

Šejba nahradil Petra Kaňkovského, který dovedl Středočechy do nejvyšší soutěže, ale podle zákulisních zpráv se svými svěřenci nevycházel a tým definitivně opustil přesně před týdnem. Od té doby vedl mužstvo v přípravě spolu s asistentem Leo Gudasem sportovní manažer Jaromír Šindel.

Nový mladoboleslavský kouč trénoval od konce listopadu poprvé jako hlavní kouč v extralize Pardubice, které převzal po Miloši Říhovi. S Moellerem ale do play off neprošel, klub s ním smlouvu neprodloužil a Šejba se měl stát koučem druholigového Trutnova. Podle jeho slov pro něj však byla nabídka z extraligy lákadlem. "Člověk chce dokázat, že to, co se loni stalo v Pardubicích, byla shoda náhod," řekl Šejba.

Extraligový nováček sáhl ke změně na lavičce jen po půlročním působení Kaňkovského. Ten nahradil Jana Votrubu, který zamířil na konci minulého kalendářního roku do tehdy extraligového Ústí nad Labem. Devětatřicetiletý Kaňkovský se s Mladou Boleslaví právě přes tohoto soupeře dostal v baráži do nejvyšší soutěže. Přípravu na suchu do 3. července ještě vedl, ale na led už s týmem nevyjel. Za jeho koncem v bruslařském klubu údajně stály problémy s hráči v kabině.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.