ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Hokejista Troliga málem přišel o nohu, nyní ho testuje Slavia

Velikost textu:

Praha - Vedení hokejové Slavie testuje od úterý slovenského útočníka Tomáše Troligu. O angažmá bude navíc podle informací klubového webu usilovat od 20. července, kdy Pražané začnou naplno s přípravou na ledě, rovněž kanadský obránce, jehož jméno však trenér Vladimír Růžička neprozradil.

Tomáš Troliga v dresu Žiliny
Tomáš Troliga v dresu Žiliny

Devětadvacetiletý rodák z Prešova Troliga měl do české extraligy namířeno již před šesti lety. Po dlouhé cestě z rodného města do Znojma měl však krátce před cílem kvůli mikrospánku těžkou autonehodu, po níž málem přišel o nohu a lékaři ho připravovali na život bez hokeje. Troliga se ale nevzdal a po absolvování 25 operací se k milovanému sportu vrátil v sezoně 2009/10 v dresu Dukly Trenčín.

Nyní je již v naprostém pořádku a svou narůstající herní pohodu potvrdil v uplynulém ročníku. V dresu Žiliny zaznamenal ve 45 zápasech 20 bodů (6+14). "Zatím ho bereme jen na zkoušku. Uvidíme, jak na tom je a zda může být našemu týmu prospěšný," uvedl kouč a sportovní manažer Vladimír Růžička.

Ve hře je i příchod kanadského zadáka, u něhož Růžička odtajnil pouze ročník narození 1986. "Jméno si ale nechám zatím pro sebe. K mužstvu se připojí 20. července," podotkl Růžička. Ztrátu Tomáše Hertla bere po podpisu smlouvy s NHL o odchodech hráčů za uzavřenou kapitolu. A nepředpokládá ani možnost, že by klub posílil zkušený forvard Tomáš Rolinek, jehož některé spekulace s příchodem do Slavie spojovaly. "Jeho situaci jsme malinko naťukli, ale nic víc. Myslím, že jsou ve hře úplně jiné kluby než my. K nám Tomáš určitě nepřijde," řekl Růžička.

Jeho svěřenci, bronzový tým minulé sezony, kromě obvyklé přípravy na suchu chodí již v těchto dnech jednou za den na led. "Udělali jsme to záměrně - po dohodě s asistentem Ondrou Weissmanem a kondičním trenérem Lukášem Stránským, probírali jsme to i se zkušenějšími hráči. Jde podle nás o lepší řešení, než kdyby po letní přípravě následovalo tři týdny dlouhé volno," řekl serveru Hokej.cz Růžička.

"Kluci měli volno sedm týdnů, poté se pustili do tréninků a další pauza pak trvala už jen sedm dní. To bylo minulý týden. Teď už chodíme na led, hráči se do toho potřebují dostat. Víte, jak to je. Ze začátku mají nové věci, je nutná určitá doba, aby si, takříkajíc, všechno sedlo. Naostro do toho šlápneme zhruba od 20. července," vysvětlil Růžička.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.