ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Sraz hokejových fanoušků posedmnácté: vesele, přátelsky, bez násilí

Velikost textu:

Praha – Hokejoví fanoušci opět dokázali, že fandit sportu se dá i bez všelijakých násilných excesů a napříč kluby. Již sedmnáctý mezinárodní sraz hokejových fanoušků letos hostili Sparťané ve spolupráci s příznivci Berouna. Přestože srazové místo v Zadní Třebani spláchla před nedávnem velká voda, akci si nakonec užily tři stovky fanoušků klubů z extraligy, první ligy a druhé ligy, a přijelo dokonce i několik příznivců hokeje ze zahraničí.

Sraz hokejových fanoušků
Sraz hokejových fanoušků
Otevřít galerii
 • Sraz hokejových fanoušků autor: Vít Čepický, zdroj: ČT sport https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/49/4846/484521.jpg?1373390293
 • Sraz hokejových fanoušků autor: Vít Čepický, zdroj: ČT sport https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/49/4846/484518.jpg?1373390246
 • Sraz hokejových fanoušků zdroj: ČT sport https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/49/4846/484519.jpg?1373390271
 • Sraz hokejových fanoušků autor: Vít Čepický, zdroj: ČT sport https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/49/4846/484522.jpg?1373390317

Celá akce začala před sedmnácti lety jako oslava narozenin, aby nakonec dospěla do oslavy samotného hokeje a dobrých vztahů mezi fanoušky. Letošní ročník se konal za organizace členů sparťanského a berounského fanklubu, kteří dorazivším připravili čtyřdenní program. Fanoušci spolu zápolili v různých nejen sportovních disciplínách, k poslechu jim hrály známé i méně známé české kapely, v závěru si užili i velký ohňostroj.

Hlavní náplní ale bylo prosté setkání s přáteli z ostatních klubů, chvilkové odložení rivality a navázání nových kontaktů. Když pak nezaujatý divák sledoval rej všemožných barevných kombinací dresů, šál, čepic a dalších klubových propriet, musel uznat, že ta myšlenka má něco do sebe.

"Sraz je hlavně o setkání se s ostatními fanoušky. Navázané kontakty se pak hodí i v běžném životě. Ve většině měst se má člověk v případě potřeby na koho obrátit. Například když potřebuji pracovně přespat v Praze, stačí kontaktovat známé ze Sparty nebo Slavie a člověk nemusí shánět hotel," popisuje výhody vzájemných vazeb jeden z fanoušků.

Letos však organizátoři neměli přípravu srazu vůbec jednoduchou. Kemp na ostrově v Zadní Třebani spláchla měsíc před začátkem akce rozvodněná Berounka a nějaký čas nebylo jisté, zdali se sraz vůbec uskuteční. Na místě byl metr vody, která vyplavila veškeré vybavení kempu, podmáčela půdu a přinesla spousty nepořádku.

Sami fanoušci museli přiložit ruku k odstraňování povodňových škod, aby se nakonec mohl poslední "neplnoletý" sraz konat bez větších omezení. A již během samotné akce se zúčastnění dohodli na tom, kde se bude konat příště. Že by tedy tradice měla zaniknout, zatím nehrozí. Hokejoví fanoušci se za rok setkají v Pardubicích - a přípravy mohou pomalu začít.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.