ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Hejduk po čtrnácti letech opustí Colorado, klub už o něj nemá zájem

Velikost textu:

Denver - Hokejový útočník Milan Hejduk je připraven v NHL poprvé změnit dres. Sedmatřicetiletý olympijský vítěz z Nagana odehrál všech svých čtrnáct sezon v kanadsko-americké soutěži za Colorado, které ale o jeho další služby nestojí. "Milan chce hrát. Pokud se najde tým, který bude chtít využít jeho ofenzivní schopnosti, tak nebude váhat," uvedl Hejdukův zástupce Jiří Crha.

Milan Hejduk
Milan Hejduk

"Avalanche nevěří, že by mohl hrát v prvních dvou útocích a zajistit si pozici mezi šesti útočníky," tlumočil Crha názor vedení Colorada. Ústecký rodák Hejduk je přitom posledním pamětníkem úspěchů Lavin na přelomu tisíciletí. Vítěz Stanleyova poháru z roku 2001, který o dva roky později získal Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce NHL, v minulosti opakovaně tvrdil, že chce v Coloradu zakončit kariéru.

Teď své plány musel změnit. "Hokejový život je takový. Daniel Alfredsson opustil Ottawu po sedmnácti letech," podotkl Crha, podle nějž Hejduk chce nabídky posuzovat komplexně. Nechce hrát ve třetí a čtvrté formaci jako v poslední sezoně a mít hlavně defenzivní úkoly. "Milan se momentálně cítí dobře a je zdravotně fit," řekl Crha.

Bývalý hráč Pardubic, který v NHL působí od sezony 1998/99, měl v předešlém ročníku garantovaný plat dva miliony dolarů. Nyní prý nebude mít vysoké finanční nároky. "Nebude trvat na nějakém minimálním platu. Mohla by to být smlouva s bonusy, aby byly obě strany spokojené. Uvidíme, jak to dopadne. Rozhodně nespěcháme," dodal Crha.

Zdroj: ČTK

      Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

      Hlavní zprávy

      Načítám...

      Ouha, data se nepodařilo načíst.