ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
NHL

Vítězné Chicago poslalo Frolíka do Winnipegu

Velikost textu:

Newark (USA) – Hokejový útočník Michael Frolík opouští Chicago, v jehož dresu letos vyhrál Stanleyův pohár. Klub svého penaltového specialistu trochu nečekaně vyměnil do Winnipegu za dvě práva volby v nedělním draftu. A není vyloučeno, že elitní zámořský tým opustí i druhý český hráč, který se v jeho dresu radoval z letošního triumfu. Smlouva skončila také obránci Michalu Rozsívalovi, který se v pátek stane nechráněným volným hráčem. Do té doby ale může s klubem podepsat nový kontrakt.

Michael Frolík
Michael Frolík

Tým Jestřábů opustil i útočník Dave Bolland, kterého Chicago poslalo do Toronta za tři volby v draftu. Zajímavostí je, že Bolland s Frolíkem se postarali o vítěznou branku v rozhodujícím šestém finále Stanleyova poháru proti Bostonu.

Chicago vsadí na mládí

Klub se jejich odchodem snaží získat prostředky, aby mohl podepsat nové smlouvy s obráncem Nickem Leddym a útočníkem Marcusem Krugerem, kteří se 5. července stanou chráněnými volnými hráči. "Není to nic proti Davemu Bollandovi nebo Michaelu Frolíkovi, oba se významně podíleli na našem úspěchu. Přejeme jim hodně úspěchů," uvedl generální manažer Stan Bowman.

Chicago chce podle jeho slov dát šanci mladým hráčům, které má k dispozici na farmě. "Máme spoustu mladých kluků a hrát může jen dvanáct útočníků. Musíme pro ně najít místo," podotkl Bowman. Například Bollandovo místo ve druhé formaci by měl převzít Brandon Pirri, který v 76 zápasech v uplynulé sezoně AHL nasbíral 75 bodů.

Odchodem Frolíka a Bollanda klub ušetřil přibližně 5,7 milionu dolarů. Bolland, který se podílel i na vítězství Chicaga ve Stanleyově poháru v roce 2010, měl garantovaný příjem 3,375 milionu a Frolík 2,33 milionu dolarů. Oběma hráčům smlouvy končily za rok.

Frolík přišel do Chicaga v říjnu 2011 a následně podepsal s klubem tříletou smlouvu na sedm milionů dolarů. V letošním roce odehrál český reprezentant v základní části zkrácené sezony NHL 45 zápasů s bilancí tří branek a sedmi asistencí, stejnou bilanci měl i ve 23 duelech play-off.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.