ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

František Musil bude znovu Hadamczikovým asistentem

Velikost textu:
aktualizováno 19. 6. 2013 12:25

Praha - Mistr světa z roku 1985 a bývalý vynikající obránce František Musil se vrací na střídačku hokejové reprezentace a doplní tak realizační tým trenéra Aloise Hadamczika. Musil, který u národního týmu pracoval už v letech 2006 až 2008, bude asistentem spolu s Josefem Palečkem, Jan Procházka se vrací na post videotrenéra.

František Musil na lavičce reprezentace
František Musil na lavičce reprezentace

"S Frantou jsem o možné spolupráci mluvil už před rokem, protože jsme věděli, že nás bude čekat olympijská sezona a budeme chtít realizační tým posílit. Tehdy jsme ale nevěděli, jestli bude moct, nebo ne," řekl Hadamczik po jednání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje, který změny v realizačním týmu reprezentace schválil. "Vždy se vám do týmu lépe bere člověk, se kterým jste již spolupracovali a znáte se," doplnil Hadamczik.

Při prvním společném působení dovedl staronový reprezentační triumvirát reprezentaci na MS k zisku stříbrné medaile v Rize 2006, v dalších dvou letech tým vypadl ve čtvrtfinále. Poté osmačtyřicetiletý Musil působil u reprezentační osmnáctky a v současnosti pracuje jako skaut klubu zámořské NHL Edmontonu Oilers.

Musil byl pro Hadamczika volbou číslo jedna, s dalšími adepty na rozšíření realizačního týmu nejednal. "Jen jsem musel počkat, až se vrátí ze zámoří. Řekl jsem mu svoji představu, on mi sdělil svoji. Věřil jsem, že jediné, co by mu v tom mohlo zabránit, by byl Edmonton. A to se nestalo," uvedl Hadamczik, na nějž se s úkolem, aby realizační tým rozšířil, obrátilo vedení ČSLH po letošním nevydařeném mistrovství světa.

Dalším důvodem, proč střídačku reprezentace rozšíří osoba se zkušenostmi z NHL, jsou únorové olympijské hry v Soči. "Víme, že olympijský tým bude z velkého procenta sestavený z hráčů z NHL. Že to bude největší turnaj a k dispozici budeme mít všechny hráče. Nebudeme muset čekat, kdo vypadne v play-off nebo kdo play-off nehraje," řekl Hadamczik, který se s Musilem domluvil, že se zúčastní i úvodního turnaje sezony na přelomu srpna a září v Pardubicích.

Musil se nikdy netajil svými názory, a měl by tak být i výraznou postavou v realizačním týmu. "Franta vždy vše řekne na rovinu. Kolikrát jsme měli výměnu názorů, což je v trenérské kabině normální. Navenek jsme ale vystupovali jednotně. Franta je trošku více energický, ale ono to patří k věci," pousmál se reprezentační kouč.

přehrát video
Musil bude u reprezentace asistovat Hadamczikovi

Hadamczik představil i program národního týmu na příští sezonu, jehož součástí bude i třídenní soustředění kandidátů na start na olympiádě v Soči. V polovině července by se mělo přibližně dvacet hráčů sejít na místě, které bude ještě upřesněno. Aktuálně přicházejí v úvahu Pardubice, Prostějov nebo Kravaře. "Momentálně se s jednotlivými hráči spojujeme. Už ale víme, že někteří tady už, nebo ještě nebudou. Najít ale takový termín, který by vyhovoval všem, je prakticky nemožné," dodal Hadamczik.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.