ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Naganský vítěz Moravec ukončil hráčskou kariéru

Velikost textu:

Praha - Hokejový útočník David Moravec se rozhodl ukončit hráčskou kariéru. Čtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa naposledy hrál za druholigovou Karvinou, kde působil i jako prezident a jednatel klubu.

David Moravec a Wayne Gretzky
David Moravec a Wayne Gretzky

"Rozhodnutí ve mně klíčilo delší dobu. Tím, jak se mi kumulují funkce, už nezbývalo místo pro aktivní hokej. Věděl jsem, že za rok či za dva bych stejně musel končit, ale byly by to další dva roky, ve kterých bych se nemohl naplno věnovat rodině, a to jsem nechtěl," uvedl Moravec v rozhovoru pro Karvinský deník.

Odchovanec opavského hokeje je tak dalším ze zlaté naganské generace hokejistů, kteří ukončili kariéru. Po uplynulé sezoně se ke stejnému kroku rozhodl například útočník Jiří Dopita. Moravec o tom, že by skončil, podle svých slov přemýšlel poslední rok.

"Rodina je pro mě priorita číslo jedna. Kluk hraje hokej, malá chodí do kroužků, tancuje, rád bych se jim naplno věnoval a podporoval je. Jako hráči mi přece jen moc volného času nezbývalo. Zvláště, když jsem byl zainteresován v chodu klubu," řekl Moravec, který hrál extraligu za Vítkovice, Plzeň a Třinec. Působil i v Jaroslavli, Malmö, Hämeenlinně, ve Wolfsburgu a jednu sezonu se snažil prosadit v zámořské NHL v Buffalu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.