ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Čeští inline hokejisté chtějí na MS v Drážďanech zaútočit na medaili

Velikost textu:

Drážďany 31. května (ČTK) - Zaútočit na medaili chtějí čeští inline hokejisté na mistrovství světa pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace (IIHF) v Drážďanech. Výběr trenéra Petra Hemského, v kterém nechybí například i hokejový reprezentant Petr Tenkrát z Kladna, loni v Ingolstadtu neprošel branou čtvrtfinále, zato v roce 2011 doma v Pardubicích slavil premiérový titul.

Inline hokej
Inline hokej

"Máme vybraný dobrý tým a myslím, že bychom mohli útočit na nějakou z medailí," řekl Hemský. Nakonec se musel obejít bez útočníka Jana Buchteleho, nové akvizice Sparty. "Je to těžké, (hokejové) kluby mají letní přípravu. Musím poděkovat Kladnu, Mladé Boleslavi nebo Třebíči, že hráče uvolnily," doplnil trenér.

V kádru je šestatřicetiletý Tenkrát, který reprezentoval na nedávném hokejovém mistrovství světa ve Stockholmu a má na kontě stříbro z Rigy z roku 2006 a bronz z Helsinek z loňska. Je také jedním z devíti hráčů současného kádru, kteří získal titul před dvěma roky v Pardubicích. Dalšími jsou brankář Roman Handl a v poli Jan Besser, Luděk Brož, Jakub Čurík, Tomáš Demel, Vladimír Kameš, Pavel Strýček, Patrik Šebek a Martin Vozdecký.

Do turnaje vstoupí Češi v neděli v 16:00 proti Finsku, v pondělí od 20:00 změří v základní skupině B síly s domácím Německem a v úterý v 16:00 je čeká Švédsko. Ve čtvrtek se hrají čtvrtfinále, o den později semifinále a turnaj vyvrcholí v sobotu. Skupinu A tvoří obhájci titulu Kanaďané, Slovinsko, Slovensko a USA.

"Od prvního zápasu s Finskem se to bude odvíjet. Skupina není jednoduchá, ale každý se dá porazit," podotkl Hemský. Švédové mají v kádru i tradičního účastníka inline hokejových šampionátů Dicka Axelssona. Útočník Frölundy získal s hokejisty Švédska před dvěma týdny titul na mistrovství světa ve Stockholmu. V kádru Německa je také hokejový reprezentant Marcel Müller.

Nominace českých inline hokejistů na MS (2.-8. června):

Brankáři: Roman Handl, Dan Brabec.

Hráči do pole: Jan Besser, Luděk Brož, Jakub Čuřík, Tomáš Demel, Vladimír Kameš, Jaroslav Moučka, Pavel Strýček, Patrik Šebek, Petr Kafka, Marek Loskot, Michal Šimo, Martin Vozdecký, Petr Tenkrát, Milan Toman.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.