ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Budějovický spor o pivo neutuchá, bude se hrát extraliga v Hradci?

Velikost textu:
aktualizováno 29. 5. 2013 14:30

České Budějovice - Vedení českobudějovického hokejového klubu opouští dvojice nejvýše postavených osob, předseda představenstva Zdeněk Blažek a místopředseda Ivan Drbohlav, který je zároveň majitelem HC Mountfield. Oba se k nečekanému kroku rozhodli v úterý večer v reakci na spory ohledně čepování piva v Budvar Aréně během příští sezony a doufají, že tím zjitřenou situaci uklidní. Mountfield mezitím uvažuje o přesunu extraligy do Hradce Králové.

Hokejisté Českých Budějovic
Hokejisté Českých Budějovic

Klub se do sporu o čepování piva v aréně s městem, které je majitelem multifunkční haly, i pivovarem Budvar dostal poté, co podepsal novou smlouvu se společností BPA sport marketing, která je držitelem práv na extraligu. V té se mimo jiné zavazuje, že při domácích zápasech bude na stadionu točit pivo oficiálního partnera soutěže Radegastu. Město České Budějovice však uvažuje o tom, že dva stánky s občerstvením v hale pronajme Budvaru, který zde chce čepovat své pivo.

Rada města měla o pronájmu stánků jednat, nicméně tento bod z jednání nakonec stáhla. Nedostala totiž k dispozici potřebnou smlouvu mezi klubem HC Mountfield a hokejovým svazem. "Rada města na minulém zasedání rozhodla, že pro další jednání požaduje předložení smlouvy. Bohužel jsme doposud nic neobdrželi a tudíž jsem byl nucen předložený materiál stáhnout z programu jednání," sdělil náměstek českobudějovického primátora Calta. 

Zástupci HC Mountfield už dříve uvedli, že městu nemohou ukázat smlouvu s BPA, protože to zástupci marketingové společnosti nedovolili. "Nechceme po klubu, aby porušoval podmínky, a netrváme na tom, abychom viděli přímo smlouvu s BPA. Spokojili bychom se například i se stanoviskem právníka, který by mohl do smlouvy nahlédnout. Ale potřebujeme mít konkrétní údaje v ruce," řekl Calta. 

Primátor Juraj Thoma v úterý naznačil, že hlavním kritériem při rozhodování o pronájmu stánků bude vyšší nabídka. A tu zřejmě předložil Budvar. "Jsem si plně vědom své odpovědnosti za neúspěch jednání mezi hokejovým klubem na straně jedné a magistrátem města České Budějovice a národním podnikem Budějovický Budvar na straně druhé. Věřím, že má rezignace přispěje ke zklidnění celé situace," uvedl Blažek v oficiálním prohlášení.

Nadále ale zůstává generálním manažerem klubu. Z představenstva HC Mountfield se rozhodl odstoupit i Drbohlav. "Tento můj krok je výsledkem posledního vývoje a odráží vztah vedení města k našemu klubu. Firma Mountfield a. s. věnovala do českobudějovického hokeje během svého sedmiletého působení více než 200 milionů korun. Poslední vyjádření primátora města i vedoucích představitelů Budvaru ukazují, že jim budoucnost klubu je lhostejná," řekl Drbohlav.

Brankář Hradce Králové
Brankář Hradce Králové

Bude se extraliga stěhovat do Hradce Králové?

Již dříve přitom Blažek naznačil, že v případě, že město stánky pronajme Budvaru a ten bude chtít při zápasech čepovat své pivo, se extraliga v Českých Budějovicích hrát nebude. Za každý zápas, při kterém by klub pravidlo BPA porušil, mu totiž hrozí pokuta milion korun. "To by bylo pro klub likvidační," uvedl Drbohlav. Celý problém by vyřešilo, kdyby se pivovar stal partnerem Jihočechů a klubu garantoval příjem minimálně 13 milionů korun. Pak by se podle licenčních podmínek v aréně mohl Budvar čepovat.

Mountfield zatím nelení a dle informací serveru aktuálně.cz jedná o přesunu extraligy do Hradce Králové. "Není to spekulace, v pondělí proběhla s Mountfieldem první schůzka a skutečně o tom jednáme. V průběhu týdne se sejdeme znovu," říká generální manažer Hradce Aleš Kmoníček. "Mountfield se nám ozval sám. Líbí se jim naše práce, vztahy a komunikace s městem. Zájem o extraligu máme, na dalších schůzkách musíme ale vyřešit technické i finanční záležitosti," dodal Kmoníček.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.