ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Hokejové Pardubice chtějí odklad splácení dluhů, město to odmítá

Velikost textu:

Pardubice - Hokejový klub ČSOB Pojišťovna Pardubice není schopen městskému Rozvojovému fondu letos vrátit 17 milionů korun, které dluží za nájem haly. Vedení extraligového celku proto žádá o dvouletý odklad splácení závazků.

Dušan Salfický
Dušan Salfický

Většinový majitel klubu Roman Šmidberský v úterý jednal s primátorkou Štěpánkou Fraňkovou. Společně vydali prohlášení akcionářů HC ČSOB Pojišťovna, podle kterého by klub měl získal dvouletý odklad na splacení dluhu. Informovala o tom MF Dnes. Dohodu ale musí schválit představenstvo Rozvojového fondu. Pod prohlášením jsou podepsáni i další akcionář klubu Jaroslav Šuda a za občanské sdružení HC Pardubice Vladimír Martinec.

Dokument politiky zatím k ničemu nezavazuje. Klíčové bude, co na to řeknou zástupci města ve vedení fondu. "Neumím si představit, že by takto vyšli klubu vstříc. Vznikl by nebezpečný precedent. Pak by mohl přijít každý dlužník města, že zaplatí za dva roky. Navíc členové představenstva ručí za hospodaření fondu svým majetkem," uvedl radní za TOP 09 Jan Němec.

Náměstek primátorky František Brendl navíc varoval, že těžko může radnice posílat do klubu další miliony jako dotaci na mládež, když jí hokejisté dluží. A peníze klub bude určitě chtít. "Jsou stanovena pravidla, která platí pro všechny sportovní oddíly a nedají se obcházet. Pokud nám někdo něco dluží, nemůže dostat dotaci. Pokud toto porušíme, přijdou za námi další. Ve městě totiž nemáme jen hokej," uvedl Brendl.

Ve společném prohlášení akcionářů se zástupci klubu zavázali k úsporným opatřením a slíbili schválit stabilizační plán, jehož cílem je vytvoření zisku v nadcházející sezoně. Klub byl sice v ekonomických potížích už mnohokrát a město dluhy nakonec vždy nějak umořilo, jenže to bylo v době, kdy mu hokej patřil. To se na jaře 2008 změnilo, většinový podíl 51 procent akcií koupil za 25 milionů korun Šmidberský. Letos mu radnice nabídla zbylých 34,8 procenta akcií, které město vlastní, cenu 17,5 milionu korun ale Šmidberský neakceptoval.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.