ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Hokejisté Plzně končí s oslavami, pohár dostal opět zabrat

Velikost textu:

Praha - Plzeňští mají za sebou přes dva týdny, které prožili na vlnách oslav a euforie z dobytí vytouženého mistrovského titulu. O to více si je užili veteráni v dresu Západočechů, kteří každým rokem zvažují, zda pokračovat v kariéře. A mistrovský pohár dostal znovu zabrat. Nyní Plzeňští vyhlížejí, zda je napodobí i fotbalisté tamní Viktorie a další oslavy budou následovat.

Plzeňští hokejisté slaví titul s fanoušky
Plzeňští hokejisté slaví titul s fanoušky

"Já chviličku slavil, pak jsem se po týdnu dostal domů a vyřizoval resty, na které se v play-off nedostalo, třeba kolem domu, takže to pomalu dávám dohromady," popsal dnes novinářům útočník Tomáš Vlasák. "Já jsem po týdnu oslav onemocněl," prohlásil pro změnu s úsměvem Jaroslav Špaček, jenž z pozice asistenta naskočil překvapivě do finálové série, přestože již loni ukončil kariéru.

Martin StrakaMartin Straka:

"Byly tam nějaké oslavy asi pět šest dnů. Já jsem spokojený, protože jsem za tu dobu už stihl postavit celý mančaft."

Určitou euforii prožívají stále všichni. "Ty vzpomínky tam zůstanou asi celý život. V Plzni je to umocněné tím, že to bylo poprvé," uvedl Vlasák. "Ještěže ale Martin (Straka) toho góla dal, protože jinak bychom hráli ještě teď. Vůbec nevím, kdo jiný by toho góla mohl dát," dodal Špaček.

Mistrovský pohár přežil ve své základní podobě, jen vrchní "zrcátko" poklice chybělo. "To má manželka doma v kabelce. To byl takový kousek, co už nemělo cenu tam dávat, pořád odpadával. Až ho budeme vracet, tak to tam pak naletujeme zpátky," ujišťoval Straka. Pohár měl ovšem za sebou mnohem více, než se mohlo na první pohled zdát. "Taky upadla obě ucha a minulý týden nám upadlo to víko. I to už je zase zpátky a vypadá docela stabilně," přiznal Straka. "Prožil toho hodně," doplnil Vlasák.

přehrát video
Výkony českých hráčů sledují i bývalí reprezentanti

Jedno ucho má prý na starosti právě Špaček. "Já nějak praštil do stolu a byl i trochu od krve," potvrdil. "Je tam taky jedna zvláštnost - chybí tam štítek loňského vítěze Pardubic. Za celý rok ho tam nestihli dát," řekl trochu tajuplně Straka. "A taky odpadla Jihlava, ta byla někde vevnitř," dodal s úsměvem Vlasák, majitel zlatého hattricku ze světových šampionátů v letech 1999 až 2001.

Tomáš VlasákTomáš Vlasák:

"Je to samozřejmě krásný a nádherný, ale s těma klukama jste měsíc, tři týdny, zatímco tohle je práce, která začíná v létě tou nepopulární letní přípravou, pak jste spolu celou dobu v kabině... Nechci vůbec snižovat MS, ale tohoto si cením víc, právě proto, že jste s těma klukama celý rok. Je to neskutečná dřina a úsilí, ale je to pak hrozně sladký, když se to povede."

Brzy ale možná přijdou další oslavy. "Jen čekám, že zabojuje fotbalová Viktorka a ty oslavy si ještě protáhnu," těšil se Špaček a Straka připustil, že vše se už v náznacích na západě Čech plánuje.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.