ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Trenér roku Vlach: Ocenění patří všem hráčům

Velikost textu:

Zlín – Cílevědomost a píle hráčů, koncepční práce celého klubu – to jsou podle kouče Rostislava Vlacha hlavní důvody zlínského tažení ke stříbrné příčce v letošní extraligové sezoně. Bývalý úspěšný hráč se stal úspěšným i na střídačce, což podtrhlo ocenění pro nejlepšího trenéra sezony.

Rostislav Vlach - nejlepší trenér sezony 2012/2013
Rostislav Vlach - nejlepší trenér sezony 2012/2013

"Ocenění si vážím, ale patří všem hráčům, kteří letos za Zlín hráli. Přístup a cílevědomost hráčů byl hlavní důvod, proč ten tým hrál tak dobře," prohlásil Vlach.

Play-off bylo tradičně vypjaté, letos však bylo neuvěřitelně vyrovnané, finále se rozhodovalo až v prodloužení sedmého zápasu. Vlach přiznává nervozitu, ale srší vyrovnaností. Rozhodující zápas nijak nevyvyšoval nad ostatní. "Nebylo to nic výjimečného. Všechny zápasy ve finálové sérii byly těsné a nervózní. Bylo to vyvrcholení celé série," konstatoval.

Vlach přiznal, že jako hráč se cítil při podobných utkáních lépe. "Je to lepší jako hráč, protože pro to můžete něco udělat. Na střídačce pokyny hráčům můžete dát, ale hráči pokud je neplní, tak těžko něco zmůžete," uvedl.

přehrát video
Trenér Rostislav Vlach hostem profilu ČT24

Zlín se před třemi lety odhodlal i kvůli financím ke strastiplné cestě, pokusil se tým okysličit mladými hráči. Důkazem úspěšné strategie může být i ocenění pro Zdeňka Okála, který byl zvolen nejlepším nováčkem sezony. "Nemuseli jsme vynakládat tolik peněz do drahých hráčů. Musíte na to mít základnu a nám se za poslední tři roky podařilo vychovat nadějné hráče z mladých kluků," podotkl Vlach. Koncepční práce se však neměří momentálními úspěchy. "Trochu tam chybí střední generace. Chtěli bychom to za pár roků posunout," dodal.

"Mám svou cestu, ve které bych chtěl pokračovat. Ve Zlíně se mi líbila koncepční práce. Moje vize je, když trenér může pracovat s hráči dlouhodoběji," nastínil Vlach. Pro něj stejně jako pro celý klub znamená stříbrná příčka další motivaci. "Před letošní sezonou jsme si dávali cíl poskočit o jeden stupínek výš. Příští rok bychom chtěli ten krok, co se nám nepodařil, udělat. Úkol je jasný," prohlásil.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.