ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
České hokejové hry

Irgl si schová 100. start až na MS, musí doléčit zánět dutin

Velikost textu:

Brno - Útočník Zbyněk Irgl ozdobil svůj 99. zápas v dresu české reprezentace vydařeným výkonem ve formaci s Jiří Novotným a Petrem Hubáčkem i vítěznou brankou. Ve 47. minutě rozhodl duel Českých her v Brně proti Finsku. Kvůli zánětu nosních dutin ale bude o víkendu místo zápasů se Švédskem a Ruskem odpočívat a na jubilejní utkání může dosáhnout až v případě startu na mistrovství světa ve Stockholmu.

Petr Hubáček, Zbyněk Irgl a Jiří Novotný se radují z gólu
Petr Hubáček, Zbyněk Irgl a Jiří Novotný se radují z gólu

"Kéž by to bylo tam. Ale to je otázka pro trenéra," usmíval se Irgl, který naposledy hrál na světovém šampionátu v roce 2009 ve Švýcarsku. Kouč Alois Hadamczik si výkonnost celé formace pochvaluje a Irgla se rozhodl šetřit. Hráč Dinama Minsk je přesvědčen, že zdravotních potíží se rychle zbaví. "Myslím, že to bude dobré. Ale bavili jsme se s doktorem, že je lepší to přeléčit teď než třeba přijet na mistrovství světa a za dva dny tam lehnout."

Takový vstup do zápasu Irgl nepamatuje

Elitní formace se proti Finsku postarala o dvě trefy a Irgl měl dobrý pocit z výkonu celého týmu. "Celý mančaft hrál výborně. Hlavně první polovinu zápasu jsme výborně bruslili a Finové neměli vůbec nic. Takový vstup do zápasu ani nepamatuji, že bychom Finy někdy tak přehrávali," podotkl Irgl.

Spolupráci s dlouholetým spoluhráčem a kamarádem Hubáčkem i s Novotným si pochvaluje. Hodně prý dělá Hubáčkův pohyb. "To je alfa a omega všeho. Kamkoliv jedete, Hubas hned zdvojuje a pohyb každému soupeři dělá problém. Dva bojujeme o puk a Jirka nás zajišťuje. Sbírá si puky," popisoval úspěšnou souhru. Před vítězným gólem se projevila sehranost Hubáčka s Irglem, který si najel před branku na jeho přihrávku. "S Hubasem hrajeme už nějaký pátek spolu, takže nám to sedí. Jak na ledě, tak i mimo led máme výborný kamarádský vztah. I na ledě je vidět, že vyhovíme jeden druhému. Jak ho znám, tak jsem věděl, že to bude cpát do toho středu," řekl Irgl.

Hubáček si vysloužil aplaus od "svých" fanoušků

Nejlepším hráčem byl vyhlášen útočník Hubáček, pro kterého to bylo speciální utkání. Odchovanec brněnského hokeje zamířil před půldruhým rokem z Komety do finského Jyväskylä, domácí fanoušci však na bývalou oporu nezapomněli a Hubáčkovi připravili po zápase velké ovace. "Snažil jsem se trošku krotit emoce, ale bylo fajn si v Brně opět zahrát," usmíval se Hubáček.

"Finové mají velmi dobrý tým, vytvořili si šance a vyrovnali. Potom už byl zápas otevřený. Je proto příjemné, že jsme vyhráli. My jsme vynikali prací, stoprocentním nasazením. Od první minuty jsme hráli aktivní hokej. Možná z toho byl soupeř překvapen," shrnul Hubáček.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.