ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
KHL

KHL rozšíří Vladivostok, za rok by se mohl přidat Milán nebo Gdaňsk

Velikost textu:

Moskva - Kontinentální hokejovou ligu v příští sezoně rozšíří jeden tým - Vladivostok. Soutěž, ve které od loňska působí i Lev Praha, tak bude hrát 27 klubů. Oficiálně bude vstup klubu z města na východě Ruska potvrzen v sobotu na tiskové konferenci.

Zápas Lev - Riga
Zápas Lev - Riga

"Je to na 99,99 procenta. Mají zajištěné financování, prezidenta klubu, generálního manažera," uvedl prezident KHL Alexandr Medveděv pro Sport-express.

Další adepti na vstup - polský Gdaňsk, Milán nebo chorvatský Záhřeb - by podle něj mohli soutěž rozšířit příští rok. "Pak by v lize mohlo hrát 30 týmů," řekl Medveděv.

Po vstupu Vladivostoku by měly být kluby nově rozděleny do tří místo dosavadních čtyř divizí a v každé by mělo hrát devět týmů. "Kluby budou rozděleny podle zeměpisné polohy, čímž budou sníženy náklady na dopravu," prozradil prezident KHL.

Hrát by se tak mělo v západní, centrální a sibiřské (dálnovýchodní) divizi. "A jednotlivé týmy by měly odehrát mezi 52 až 58 zápasy v základní části," dodal Medveděv. V nedávno skončené sezoně absolvovali účastníci KHL v základní části 52 utkání.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.