ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Na plzeňském náměstí čekalo na čerstvé mistry dva tisíce fanoušků

Velikost textu:

Plzeň - Přes dva tisíce nejvěrnějších fanoušků čekalo ráno na plzeňském náměstí na příjezd plzeňských hokejistů, kteří se v neděli ve Zlíně stali poprvé mistry extraligy. Na roh náměstí dorazil autobus s hráči krátce po páté hodině. Za pokřiku "Pojďte mezi nás!" vytvořili fanoušci uličku, kudy prošla a poplácala si s Plzeňany většina hráčů. Škodováky vedl Tomáš Vlasák a jako třetí šel kapitán, majitel klubu a střelec vítězného gólu Martin Straka, jehož jméno se na náměstí skandovalo nejčastěji.

Fanoušci Plzně slaví titul
Fanoušci Plzně slaví titul

Zhruba 200 metrů dlouhý špalír byl velmi ohleduplný, lidé se na hráče nemačkali. Chvílemi stříkalo šampaňské a cinkaly lahve. Hokejisté většinou fanouškům děkovali nebo je zdravili. Poté, co zhruba 15 hráčů prošlo koridorem, se začaly na náměstí vytvářet skupinky lidí kolem čerstvých hokejových mistrů. Lidé si s hráči povídali, fotili se a nahrávali si videa. Do autobusu už se hokejisté nevrátili, ale pomalu přecházeli náměstí směrem k nedaleké restauraci Na Parkáně, kterou jako svoji oblíbenou pivnici vybral Martin Straka.

Desítky fanoušků přišly na plzeňské náměstí už před nedělní půlnocí a zůstaly tam do příjezdu autobusu. Stovky lidí ale čekaly v barech a na hlavní plzeňskou plochu se vydaly až po čtvrté ranní. Autobus, před nímž jel houkající policejní vůz, přijel nečekaně úzkou Dřevěnou ulicí v 05:07.

Nejprve se ve dveřích objevil pohár. Vzhledem k tomu, že na náměstí nebylo žádné pódium ani zvuková aparatura, vytvořili lidé po deseti minutách čekání spontánní špalír, do něhož hokejisty nalákali. Poslední hráči si povídali s fanoušky ještě do šesti hodin.

"Normálně nebrečím, ale brečelo nás víc, například Vlasy (Tomáš Vlasák). Je to neuvěřitelný pocit, to se nedá popsat. Tady v pondělí v pět ráno stojí dva tisíce lidí. To jsou Vánoce. Dokud budeme moct, tak se bude slavit," uvedl útočník indiánů Michal Dvořák.

Už v 04:45 přijel ze Zlína první ze dvou autobusů s fanoušky. Následovaly tance, menší ohňostroj a rituál, kdy si většina náměstí sedla na bobek a fandové zpívali: "Jestli jsi Plzeňák, povstaň, povstaň." "Dneska se v Plzni moc pracovat ani učit nebude," uvedly s nadsázkou dvě fanynky, které slavily plzeňský titul už několik hodin a budou pokračovat.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.