ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Další veterán z Nagana odchází. Dopita ukončil ve 44 letech kariéru

Velikost textu:

Olomouc - Útočník Jiří Dopita ukončil ve 44 letech hokejovou kariéru. Olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa bude asistentem trenéra Petra Fialy v prvoligovém HC Olomouc, který vlastní. "Chtěl jsem sice kariéru završit podobně jako Martin Straka velkým úspěchem, tedy postupem do extraligy, ale nevyšlo to," uvedl Dopita. Olomouc se dostala do baráže o extraligu, ale skončila v ní poslední.

Jiří Dopita
Jiří Dopita

Dopita se v polovině března podrobil operaci kolena, kterou vyvrcholily jeho zdravotní problémy. V základní části první ligy odehrál jen sedm zápasů a v play-off nastoupil ke čtyřem utkáním čtvrtfinále. Zbytek už sledoval pouze ze střídačky.

"Zdraví v posledních letech nebylo ideální, ale necítil jsem se špatně. Měl jsem potíže s natrženým kvadricepsem, což jsem prve nevěděl. Když se koleno otevřelo, zjistilo se, že problém byl větší, než se původně myslelo," řekl Dopita.

Na novou roli asistenta trenéra se Dopita těší. "Beru to tedy jako další výzvu a uvidíme, jak se s tím poperu," řekl. "S Petrem se známe, takže víme, co od sebe máme čekat, a věřím, že nám to půjde," uvedl Dopita.

Sedminásobný český šampion s Olomoucí, Vsetínem a Pardubicemi odehrál v extralize včetně play-off téměř 900 zápasů, působil i v NHL a v Německu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.