ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
7. finále play-off

Finále jak má být, Zlín a Plzeň rozsoudí sedmý zápas

Velikost textu:

Praha - Potřetí v historii rozhodne o králi hokejové extraligy až poslední sedmý duel. Zlínští dokázali přesvědčivě odvrátit mečbol Plzně a vrátili tak celou sérii, která je vyrovnaná na zápasy (3:3) i na celkové skóre (14:14), na svůj led. Zlín touží navázat na premiérový titul z roku 2004, Západočeši tak vysoko dosud nevystoupali. Utkání sledujte živě od 18:00 na programu ČT sport a našem webu, komentují Robert Záruba a Martin Hosták.

Zlín - Plzeň
Zlín - Plzeň

Berani sice v pátečním šestém pokračování finálového souboje jako první inkasovali, ale přesvědčivě poté vývoj otočili a vyhráli v Plzni 5:2. "Jsme rádi, že domácí neslavili. Teď se rozhodne v sedmém zápase a jsme rádi za to, že to bude před našimi diváky," pochvaloval si asistent trenéra Juraj Jurík. Jak připomněl útočník Petr Leška, tuto výhodu bude mít na své straně Zlín díky tomu, že vyhrál základní část. Otázkou však je, do jaké míry půjde skutečně o výhodu, neboť z šesti odehraných utkání uspěl tým hrající v domácím prostředí pouze ve dvou případech.

"Uvidíme, jak to dopadne. Myslím, že to bude hodně opatrné. Oba celky budou hrát ze zajištěné obrany a rozhodne minimum gólů," předpovídal Leška. "Sil už samozřejmě moc není, ale takové zápasy je dodávají zpátky. Snad tam ještě něco najdeme. Vůle bude na obou stranách stejná. Uvidíme, kdo potrestá chyby toho druhého," doplnil zkušený forvard. Možná ještě více než fyzické síly budou zapotřebí ty psychické. "Myslím, že sil už nikdo moc nemá a bude záležet jen na hlavě, kdo ji bude mít v neděli na pravém místě," prohlásil zlínský gólman Jakub Sedláček.

Indiáni ze sebe musejí především oklepat zklamání, že v pátek nenaplnili očekávání fanoušků a jejich touha poprvé v historii získat pohár pro vítěze soutěže zůstala zatím bez odezvy. "Bude se však rozhodovat v sedmém zápase ve Zlíně a dá se připomenout, že my jsme tam ze tří zápasů ani jednou neprohráli v základní hrací době. Když se to nepovedlo v pátek, uděláme všechno pro to, abychom pohár přivezli našim fanouškům v neděli," ujistil kouč Milan Razým.

Promarněná příležitost se na týmu nepodepíše ani podle názoru útočníka Ondřeje Kratěny. "Ten výsledek nebude mít na sedmý zápas vůbec žádný vliv. Začíná se od nuly, krásný sedmý zápas a my se na to moc těšíme. Navíc venku hrajeme dobře a vůbec se toho zápasu nebojíme. Věříme, že ve Zlíně budeme lepší," podotkl Kratěna. Stejné odhodlání čišelo i z obránce Jaroslava Špačka, jenž touží úspěšně završit nedávný návrat na led.

"Jedeme tam bojovat, nic jsme nevzdali. Musíme se ale poučit a dobře připravit. Myslím, že hrajeme lépe venku než doma, protože ten tlak není na nás možná takový. Ale celá série je tak trochu otočená, protože Zlín hraje také lépe venku," připomněl Špaček, který si bitvu o všechno nechce nechat ujít. "Utéct teď z boje by ode mě bylo hodně špatné," uvedl devětatřicetiletý obránce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.