ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
3. finále play-off

Finále se za vyrovnaného stavu přesouvá ze Zlína do Plzně

Velikost textu:

Praha - Dvěma zápasy pokračuje o víkendu finálová série hokejové extraligy mezi Plzní a Zlínem. Západočeši chtějí hodit za hlavu těsnou porážku ze druhého utkání a rádi by naplno využili výhody domácího prostředí. Naproti tomu vítěz základní části potřebuje po jedné domácí prohře uspět na soupeřově ledě. Sobotní utkání sledujte od 14:20 na programu ČT sport a našem webu, komentují Tomáš Jílek a Martin Hosták, nedělní začíná v 18:00, komentují Michal Dusík a Milan Antoš.

Utkání Plzeň - Zlín
Utkání Plzeň - Zlín

Západočeši byli blízko vedení 2:0 na zápasy, místo toho je série vyrovnaná. "Věřím, že zklamání jsme nechali už ve Zlíně. Pobavili jsme se o tom hned po zápase a řekli si, že se určitě nemáme zač stydět, i když to napodruhé nevyšlo. Na tréninku už po tom nebylo žádné stopy," řekl kouč Milan Razým. Ze druhého dílu finálové série si Plzeň odnesla několik ponaučení. "První zápas jsme zvládli velmi dobře takticky, ve druhém už jsme dělali pod tlakem chyby, kterých se budeme chtít vyvarovat. Zlín ukázal, že umí vytěžit z minima maximum. Stejně jako přitlačili oni nás v tom druhém utkání, budeme chtít nyní zatlačit my na ně," nastínil Razým.

Zároveň moc dobře ví, jak je Zlín venku nebezpečný. "V Třinci vyhrál všechny tři zápasy a hlavně v tom druhém finále ukázal soupeř svoji sílu. Ale venku hrála moc dobře i Slavia a dokázali jsme to zvládnout. Začínáme zase od nuly. Tu výhodu domácího ledu máme nyní na své straně a chtěli bychom jí využít," prohlásil Razým. "Víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Bude to o nasazení a bojovnosti, stejně jako to bylo dosud. Pokud se dostaneme do šancí, musíme je využívat," doplnil kapitán Martin Straka.

Nejistý je start útočníka Ryana Hollwega, jenž se zranil během první třetiny druhého utkání a do hry už nezasáhl. Do sestavy se ale vrací Nicholas Johnson, zadní řady by mohl vyztužit Tomáš Frolo. Přibližně stejná klání jako v úterý a ve středu ve Zlíně očekává kouč Beranů Rostislav Vlach. "Nijak urputně jsme nebránili, nehráli beton. Spíš bude záležet na situaci a vývoji hry. Na nás ale bude větší tlak v defenzivní činnosti. Plzeň nebude tolik bránit a bude víc útočit, což bychom mohli využít a proměnit brejky," přemítal Vlach.

"Plzeň je výborné mužstvo a potvrzuje to. Zápasy s ní jsou vždycky zajímavé. Dlouhodobě to jsou velké bitvy," připomněl kapitán Petr Čajánek. V brance bude Vlach opět sázet na spolehlivě chytajícího Jakuba Sedláčka. "Jeho výkony mají stoupající tendenci. Doufejme, že mu to vydrží," přeje si Vlach, jehož potěšila forma, v jaké se během druhého zápasu prezentoval útok Balaštík - Leška - Köhler. "Je to jen dobře pro tým. Je důležité, aby se pětky střídaly v jednotlivých zápasech a dlouhodobé výsledky nezávisely jen na jedné," řekl Vlach.

Nadále ho trápí rozsáhlá marodka. Mimo hru jsou Antonín Honejskek a Pavel Kubiš, nejistý je start dalších útočníků Marka Melenovského, Zdeňka Okála, Petra Holíka a obránce Tomáše Linharta. "Do Plzně odjedou s námi a až před zápasem se rozhodneme podle okolností a jejich aktuálního zdravotního stavu, jestli nastoupí," uvedl Vlach. Fanoušci ve Zlíně budou moci oba zápasy sledovat na velkoplošné obrazovce před radnicí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.