ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Tesařík málem ukončil kariéru, teď zlínský bek bojuje o titul

Velikost textu:

Zlín - Parádní období prožívá ve své hokejové kariéře zlínský obránce Radim Tesařík. Ještě před třemi lety to vypadalo, že kvůli zdravotním potížím bude muset s profesionálním hokejem skončit. Nyní ale patří spolu s Martinem Hamrlíkem k hlavním pilířům zadních řad finalisty extraligového play-off a svádí bitvy o mistrovský titul proti Plzni.

Zlínský obránce Radim Tesařík (vlevo)
Zlínský obránce Radim Tesařík (vlevo)

Už samotný postup do finále udělal osmatřicetiletému bekovi velkou radost a bere to jako odměnu za svoji enormní snahu. "Před třemi lety jsem myslel, že kvůli zranění s hokejem skončím. Letošní sezona je proto pro mě pohádkou se zadostiučiněním. Dřina a práce, kterou jsem odvedl, se zúročila," řekl Tesařík.

Technický obránce zažil už čtyřikrát radost z extraligového titulu. Třikrát zvítězil v dresu Vsetína a rovněž se podílel na doposud jediném titulu Zlína v roce 2004. Případný pátý titul by si i tak dokázal naplno vychutnat. "Bylo by to něco úžasného. Proto hokej hraju a nic lepšího by se mi nemohlo stát," zasnil se Tesařík.

V tomto ohledu ho pojí obrovská motivace právě s Hamrlíkem, jenž po sezoně plánuje ukončit aktivní kariéru. Rád by ji uzavřel na úplném vrcholu, což by znamenalo zopakovat devět let starý titul, u něhož byl společně s Tesaříkem. Speciální prémii pro mužstvo ale Hamrlík nevyhlásil.

Kariéra obránce Radima Tesaříka:

19982001 Vsetín (3 mistrovské tituly)

20012003 Vítkovice

20032005 Zlín (1 titul mistra ČR)

20052007 Třinec

20072009 Znojmo

20102011 Vsetín (2. liga), Olomouc (1. liga)

20112013 Zlín

"Moc to nezmiňuje a žádné prémie nevypsal. Těžko ho podojit a myslím, že ani nic nevypíše. To by spíš musel přijet jeho brácha Roman, vypsat něco za něj a pustit žilou," popíchl Tesařík spoluhráče. "Celou kariéru strávil ve Zlíně a kdyby ji ukončil ziskem titulu, tak by si nic jiného nemohl přát," doufá Tesařík v úspěch i kvůli Hamrlíkovi.

V cestě ale stojí vítězi základní části podobně nabuzená Plzeň a omlazený tým beranů čelí indiánům ve značně rozklíženém stavu. Zranění, která se až do vyřazovacích bojů mužstvu vyhýbala, přišla v nejméně vhodnou dobu.

"Je to jediná nevýhoda, že v nejdůležitější části sezony máme zraněných pět kvalitních hráčů. Nastupujeme na tři pětky, což je dost náročné, hlavně pro útočníky, kteří musí hodně bruslit. Je až neuvěřitelné, co vydrží a snese třeba Ondra Veselý. Síly rychle ubývají, ale stalo se a musíme se s tím vyrovnat," uvedl Tesařík.

Obránce Radim Tesařík v dresu Třince, který oblékal dvě sezony
Obránce Radim Tesařík v dresu Třince, který oblékal dvě sezony

Po nepovedeném úvodu a porážce 0:3 Zlínští ve druhém finálovém duelu ukázali, že mají ještě dost sil, a vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. "Do Plzně pojedeme s tím, abychom získali alespoň jedno vítězství. Budeme se prezentovat hrou, jakou jsme předváděli ve venkovních zápasech, což znamená vycházet ze zajištěné obrany, a budeme se snažit vyhrát hned první zápas," nastínil Tesařík před sobotním duelem.

Očekává, že finále bude ještě dlouhé. "Nevím, jestli série skončí 4:3 na zápasy, ale první dvě utkání napověděla, že bude hodně vyrovnaná," dodal obránce Zlína.

Zdroj: ČTK, hokej.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.