ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Zraněný trenér Paleček nemusí na operaci a MS by měl stihnout

Velikost textu:

Praha - Asistent trenéra české hokejové reprezentace Josef Paleček nemusí s poraněným kyčelním kloubem na operaci, a měl by tak stihnout květnové mistrovství světa ve Stockholmu a v Helsinkách. Třiašedesátiletý kouč se zranil ve středu na tréninku národního týmu v Kravařích.

Josef Paleček
Josef Paleček

"Mám tam vlásenkovou zlomeninu. Mám naordinované čtyři týdny klidu, bez bruslí, ale doufám, že pak už to bude dobré," řekl Paleček.

Umělý kyčelní kloub už má dvanáct let a po pádu hrozilo, že bude muset na operaci. Vyšetření ale tento krizový scénář vyloučila. "Dostal jsem léky, nesmím nohu zatěžovat, ale na operaci nemusím," uvedl mistr světa z roku 1972. Světový šampionát začne na severu Evropy 3. května a Paleček věří, že v té době už bude fit.

Josef Paleček:

"Doufám, že ano. Chtěl bych už s týmem být na turnaji v Brně. Věřím, že bude léčba postupovat dobře."

Zranění asistenta Aloise Hadamczika zkomplikovalo přípravu týmu na MS. Příští týden se totiž reprezentace v Jindřichově Hradci utká s Lotyšskem a podle původního plánu měl mužstvo vést ze střídačky právě Paleček, neboť Hadamczik v sobotu odletí na inspekční cestu do zámoří. Tým nakonec převezme generální manažer Slavomír Lener.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.