Sokolský zpravodaj

Červenka poprvé dvougólový, Pavelec se oklepal z předchozího nezdaru

New York - Český hokejista Roman Červenka svým prvním dvougólovým zápasem v NHL pomohl Calgary k výhře 3:2 nad St. Louis. Po brankách sedmadvacetiletého útočníka, který se stal druhou hvězdou utkání, vedli Flames v polovině zápasu 2:0, přesto i s přispěním vyrovnávací trefy hostujícího hráče Vladimíra Sobotky o náskok přišli. O vítězství kanadského týmu rozhodl sedm minut před koncem třetí třetiny Jarome Iginla. Dařilo se i Ondřeji Pavelcovi, který jistými zákroky pomohl Winnipegu k vítězství nad Tampou Bay.

Ondřej Pavelec
zdroj: ČTK/AP

Calgary - St. Louis 3:2

Červenka razantně ukončil sérii pěti utkání bez získaného bodu. U prvního zásahu vyřešil při vyloučení Romana Poláka přečíslení dva na jednoho přesnou střelou z pravého kruhu nad lapačku Jaroslava Haláka. U druhé branky, kdy mu puk přistrčil Jiří Hudler, překonal slovenského brankáře bekhendovou kličkou.

"Vůbec nepochybujeme o tom, že je Roman schopný dávat důležité branky. Je to talentovaný hráč, má skvělé hokejové dovednosti i střelu," řekl trenér Bob Hartley na adresu českého hráče, který měl před utkáním na kontě tři vstřelené branky.

Hlavní postavou zápasu byl ale brankář Miikka Kiprusoff, který tým při střelecké převaze soupeře (38:17) několikrát podržel. "Měli jsme hodně střel, ale bohužel jsme z toho moc nevytěžili. To se nesmí stávat," mrzelo Sobotku, který na startu třetí třetiny z dorážky vyrovnal na 2:2. "Kipper předvedl úžasný výkon. Dal nám šanci vyhrát. Silně nás v prvních dvou třetinách přehrávali a on je tím hlavním důvodem, že odjíždějí s prázdnou, přestože hráli dobře," komentoval Iginla výkon finského gólmana.

Winnipeg - Tampa Bay 3:2

Český brankář Ondřej Pavelec se oklepal z předchozího startu, kdy byl po třech inkasovaných brankách střídán, a 23 úspěšnými zásahy podpořil výhru Winnipegu 3:2 nad Tampou Bay. Jets tím dali zapomenout na poslední dva zápasy, které prohráli s Washingtonem se skóre 1:10.

"Po těch dvou zápasech jsme přesně tohle potřebovali," uvedl Pavelec. Kladenský odchovanec nastoupil od úvodní minuty k desátému utkání v řadě. "Delší dobu je to pravděpodobně náš nejlepší hráč. Takže jsem rád, že je v bráně a bude to tak pokračovat. Chytá velmi dobře, pomáhá nám. Dokonce si myslím, že dělá víc než to," podotkl trenér Claude Noel.

Vítězný gól Jets obstaral Tobias Enström, který vynechal kvůli zranění ramena předchozích 19 utkání. A Pavelec si pochvaloval jeho návrat do sestavy. "Patří k našim nejlepším hráčům. Je chytrý a sebevědomý při práci s pukem, je trpělivý. Pokaždé, když není v sestavě, nám citelně chybí," řekl.

Naopak soupeři nepřinesla okamžitý efekt nedělní změna trenéra Guy Bouchera, jehož povinnosti si v prvním utkání po jeho odvolání rozdělili Martin Raymond, Dan Lacroix a Steve Thomas.

Pittsburgh - Philadelphia 2:1 PP

Hokejisté Pittsburghu porazili v domácím prostředí Philadelphii 2:1 v prodloužení a připsali si dvanáctou výhru v řadě. Český útočník Jakub Voráček zaznamenal asistenci u jediné branky Flyers, díky které se dostali do vedení, ale v závěru základní hrací doby srovnal Sidney Crosby a druhý bod vystřelil Pittsburghu v čase 62:33 útočník Tyler Kennedy.

Anaheim – Detroit 1:2

Detroit uspěl podruhé během tří dnů v Anaheimu, po předchozí výhře 5:1 tentokrát soupeře udolal 2:1. Stejně jako minule si jednu asistenci připsal český obránce Jakub Kindl, jehož střelu od pravého mantinelu přetavil tečí Daniel Cleary v úvodní branku zápasu.

Výsledky NHL

New York Islanders - Florida 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 7. MacDonald, 60. Tavares, 60. Cizikas. Střely na branku: 36:27. Diváci: 14 512.

New York Rangers - Washington 2:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 15. Asham, 19. Stepan - 8. a rozhodující sam. nájezd Bäckström, 10. Ovečkin. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17 200.

Pittsburgh - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 54. Crosby, 63. Kennedy - 35. C. Giroux (Voráček). Střely na branku: 35:28. Diváci: 18 662.

Winnipeg - Tampa Bay 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 15. Little, 23. Byfuglien, 30. Enström - 27. Stamkos, 46. Conacher. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Střely na branku: 24:25. Diváci: 15 004.

Colorado - Vancouver 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky: 10. McGinn, 58. Parenteau - 6. Garrison, 24. Raymond, 35. Burrows. Střely na branku: 28:30. Diváci: 15 194.

Calgary - St. Louis 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 12. a 30. Červenka (na druhou Hudler), 53. Iginla - 37. Oshie, 45. Sobotka. Střely na branku: 17:38. Diváci: 19 289.

Anaheim - Detroit 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky: 40. Getzlaf - 5. Cleary (Kindl), 9. D. Miller. Střely na branku: 34:21. Diváci: 17 427.