Hokejisté Berouna porazili Litoměřice a udrželi si naději na záchranu

Praha - Hokejisté Berouna si v 5. kole skupiny o udržení v první lize připsali první body. Medvědi bezpečně zachráněné Litoměřice porazili 3:1 a udrželi si tak naději na vyhnutí se baráži. V dalším ze zápasů již zachráněný Šumperk deklasoval Písek.

Hokejisté Šumperka v první hokejové lize
zdroj: VLP

Beroun se díky vítězství dostal z posledního šestého místa před Písek a na čtvrtý Most ztrácí po polovině odehraných zápasů bodů devět. Severočeši ztratili v posledních minutách slibně rozehraný zápas s Benátkami, nicméně navzdory porážce 2:4 stále drží čtvrté místo zajišťující automatické udržení v soutěži.

S Litoměřicemi prohrávali Berounští na vlastním ledě od 6. minuty po brance Husáka, ale skóre otočili třemi góly v rozmezí deseti minut v třetí části. O první body Středočechů se tak především zasloužili Lenc, Loskot a Krejčí.

V dalším ze zápasů si již zachráněný Šumperk po "desítce" od Litoměřic v minulém kole zchladil žáhu na Písku, který deklasoval 9:2 a poslal ho na dno tabulky. Na Most ztrácejí Jihočeši 11 bodů.

5. kolo první hokejové ligy, skupina o udržení:

Beroun - Litoměřice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) Branky: 45. Lenc, 54. Loskot, 55. Krejčí - 6. Husák. Rozhodčí: Schmejkal - Šperl, Jílek. Vyloučení: 9:16, navíc Šulc 5 min., 10 min. a do konce utkání - Mrňa 10 min. a do konce utkání, Rudovský a Antončík oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 100.

Šumperk - Písek 9:2 (3:1, 5:1, 1:0) Branky: 12., 24. a 58. Sedlák, 2. Tesařík, 19. Finsterle, 24. Prokopec, 29. Plášek, 35. Langr, 38. Brunec - 11. Polodna, 31. Vlček. Rozhodčí: Přikryl - Lukš, Wesley. Vyloučení: 3:4, navíc Semrád (Písek) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 342.

Most - Benátky nad Jizerou 2:4 (0:1, 2:0, 0:3) Branky: 28. Nedrda, 38. Kloz - 7. a 60. Vařecha, 55. Liška, 57. Skořepa. Rozhodčí: Florian - Komárek, Krátký. Vyloučení: 3:8, navíc Niko (Benátky) 10 min. Bez využití. V oslabení 1:1. Diváci: 233.