ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Zlín převzal Prezidentský pohár, Vlach se trofeje nedotknul

Velikost textu:

Praha - Zástupci hokejistů Zlína převzali na tiskové konferenci v pražském hotelu Corinthia Prezidentský pohár za vítězství v základní části extraligy. Zlín si pohár zajistil až v úterním závěrečném 52. kole. Trenér hokejistů Rostislav Vlach se z pověrčivosti trofeje nedotknul.

Zlín přebírá Prezidentský pohár pro vítěze základní části
Zlín přebírá Prezidentský pohár pro vítěze základní části

Z rukou místopředsedy Českého svazu ledního hokeje Miroslava Šeby a ředitele extraligy Josefa Řezníčka ji spolu s šekem na milion korun na výchovu mládeže převzal prezident klubu a primátor Zlína Miroslav Adámek.

Zlín vyhrál soutěž s 94 body z 52 zápasů díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů před druhou Slavií. Pražané se několik minut po výhře v Českých Budějovicích 1:0 drželi na první pozici, ale Zlín si zajistil triumf díky vítězství 4:3 v prodloužení nad Pardubicemi.

přehrát video
Hokejisté Zlína převzali Prezidentský pohár

Zlín se tak stal čtvrtým držitelem trofeje, která se uděluje od sezony 2009/10, a to po Plzni, Třinci a pražské Spartě. Základní část vyhrál podruhé v historii, přičemž poprvé ji ovládl v ročníku 2004/05, který rovněž ovlivnila výluka v NHL. Tentokrát působily v soutěži posily z NHL jen od září do začátku ledna a Zlín po žádné nesáhl.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.