ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Dvořák skončil v NHL, bude hrát za Davos

Velikost textu:

Praha - Hokejový útočník Radek Dvořák bude působit ve švýcarské lize v dresu Davosu. Pětatřicetiletý trojnásobný mistr světa hrál naposledy v zámořské NHL za Dallas, v této sezoně ale do soutěžních zápasů nezasáhl. Dvořákovo nové angažmá potvrdil webu hokej.cz jeho zástupce Vladimír Vůjtek mladší.

Radek Dvořák
Radek Dvořák

"Pro Radka byla prioritou NHL, to je jasné. Obdržel nějaké nabídky, nicméně žádná z nich ho neuspokojila. Nechce hrát někde ve čtvrté pětce. Dostal několik nabídek z Evropy a nakonec se rozhodl pro Davos," uvedl Vůjtek, podle nějž svou roli hrála i osoba úspěšného trenéra Arna del Curta. "Radka láká švýcarská liga. Ví, že Davos má kvalitní zázemí a podmínky pro hokej. Je to špičková organizace," doplnil Vůjtek.

K podobnému kroku se v minulých dnech rozhodl i další český útočník Petr Sýkora, který se také po skončení výluky NHL nedohodl s žádným zámořským klubem a nakonec zamířil do Bernu.

Rodák z Tábora Dvořák, který při výluce několik dnů trénoval s extraligovými Českými Budějovicemi, odehrál v NHL včetně play-off 1 230 zápasů s bilancí 221 branek a 363 asistencí. Hájil barvy Floridy, New Yorku Rangers, Edmontonu, St. Louis, Atlanty a Dallasu. V Evropě působil naposledy při předešlé výluce v sezoně 2004/05, kdy pomáhal Českým Budějovicím k postupu z první ligy do extraligy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.