ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Dominik Hašek vyměnil hokej za podnikání

Velikost textu:
aktualizováno 7. 7. 2008 20:45

Praha - Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek dnes oficiálně usedl do ředitelského křesla své pražské firmy Dominátor. Definitivně tak uzavírá svou úspěšnou kariéru hokejového brankáře, kterou ukončil v detroitském týmu před necelým měsícem. Během své sportovní dráhy získal s českým hokejovým týmem zlatou medaili na olympiádě v Naganu nebo dva Stanleyovy poháry v americko-kanadské NHL.

Dominik Hašek
Dominik Hašek
Otevřít galerii
 • Dominik Hašek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/260/25935.jpg?1213082792
 • Dominik Hašek se Stanleyovým pohárem autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dominik Hašek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Dominik Hašek nepočítá s tím, že by se nadále jakkoliv v hokeji angažoval. "Chci se věnovat obchodu. S hokejem jsem se rozloučil. Když někdo přijde, abych mu s něčím poradil, tak to udělám. Jinak ale nic v plánu nemám. Posledních pět let mě ani nenapadlo, že bych se například věnoval trénování nebo působil v nějakém klubu," řekl Hašek. Odmítl i možnost zúčastnit se hokejové exhibice, nepřemýšlí ani nad jakýmkoliv způsobem spolupráce s českou extraligou.

Bývalý český hokejový reprezentant neplánuje ani oficiální rozlučku s kariérou, ve velkém v Čechách nebude slavit ani letošní výhru Stanley Cupu, ostatně to nedělal ani při předchozí výhře poháru z roku 2002. Chce se ale připojit k oslavám spoluhráčů Hudlera a Slováka Tomáše Kopeckého. Stanleyův pohár přiveze spolu se spoluhráčem Hudlerem 5. srpna. Poté se již bude soustředit na řízení komerčně úspěšné firmy se sportovním oblečením a vybavením, která nese jeho hokejové přízvisko.

Dominik Hašek je dvojnásobný vítěz Hartovy trofeje pro nejužitečnějšího hráče NHL a držitel šesti Vezinových trofejí pro nejlepšího gólmana zámořské soutěže. Nese titul nejlepšího sportovce České republiky z let 1994 a 1998, pětkrát vyhrál i Zlatou hokejku určenou pro nejlepšího českého či československého hokejistu. V osmnácti letech byl nejmladším hokejovým brankářem české reprezentace, v NHL působil od roku 1990. Odchází z ní tak po dlouhých sedmnácti letech.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.