ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
Před startem NHL

Frolík si musí v Chicagu platit tréninkové hřiště

Velikost textu:

Chicago – Ke startu kanadsko-americké NHL už zbývá jen to, aby hráčská asociace posvětila novou kolektivní smlouvu. V Chicagu se připravuje nedočkavě i Michael Frolík. Dokud není kolektivní smlouva podepsaná, narážejí připravující se hokejisté na nečekané komplikace. Třeba v Chicagu si hráči musejí za tréninkovou plochu sami zaplatit.

Michael Frolík
Michael Frolík

"Vybírají se tu peníze, my se složíme – i na kustody. Tak to funguje tento týden, pak to vypukne," uvedl Frolík. Podobně jako ostatní si musí na nové podmínky rychle zvyknout. "Led mi dělal trochu problémy, hřiště je daleko menší než v Evropě. Je to znát," přiznal.

"Výluka byla dlouhá, všichni jsme natěšení. Měl jsem možnost hrát nějaké zápasy, takže jsem si to nahradil tím," řekl Frolík. Odhaduje, že začátek ligy bude hektický. "Všichni budou mít sílu, asi to bude fofr," dodal hráč, který se v době výluky představil v dresu chomutovských Pirátů.

V pátek a sobotu probíhá hlasování hráčů o návrhu nové kolektivní smlouvy. Pokud bude většina z více než 700 hráčů pro, zahájení zkrácené sezony NHL už nebude nic bránit a první zápasy se odehrají 19. ledna.

Frolík je kladenský odchovanec, extraligu za středočeský klub hrál už v 16 letech, o dva roky později ho jako desátého v pořadí draftovala Florida. Za tu odehrál necelé tři sezony, poté ho získalo Chicago. Celkem v NHL v 315 zápasech vstřelil 58 branek a přidal 83 asistencí, v play-off má bilanci 4+4.

přehrát video
Michael Frolík před startem NHL
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.