ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Bednář půjde na konci sezony do Bernu, zatím pokračuje ve Slavii

Velikost textu:
aktualizováno 4. 1. 2013 22:08

Praha - Hokejový útočník Jaroslav Bednář bude v závěru sezony hrát švýcarskou ligu za Bern. Šestatřicetiletý hráč se domluvil s aktuálně čtvrtým týmem tamní soutěže a jedním z aspirantů na titul na spolupráci do konce sezony s opcí na další rok. Zatím ale bude hrát za pražskou Slavii, do které se vrátil na konci listopadu, poté co předčasně ukončil angažmá v Luganu.

Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář

"Zájem o něj mělo víc klubů, nakonec se Jarda rozhodl pro Bern i proto, že ho lákalo hrát ve špičkové organizaci, která má nejvyšší cíle," uvedl hráčův zástupce Vladimír Vůjtek mladší na webu hokej.cz.

Bern na svých stránkách uvedl, že Bednář se k týmu připojí v momentě, kdy by skončila výluka zámořské NHL, nejpozději však 15. února. "Domluvili jsme se s Bernem po dlouhodobém jednání. Měl jsme hodně nabídek, ale nakonec jsme se rozhodl pro Bern s tím, že pokud bude pokračovat výluka, budu ve Slavii až do poloviny února," řekl Bednář.

Pokud ale zámořská soutěž odstartuje, okamžitě zamíří do nového působiště. "Bylo by to tak i v případě, že by Bern měl hodně zraněných hráčů. Ale já myslím, že se v Americe nedomluví a ve Slavii ještě pár utkání odehraju," navázal.

Na působení v Bernu se těší. "Jejich zájem byl hodně velký a férový. Je to obrovský klub a na zápasy tam chodí 16 tisíc fanoušků. Poté co se mnou zametli v Luganu, tak bych je chtěl dostat do play-off. Dalším cílem je s Bernem vyhrát titul," dodal Bednář, který v Luganu skončil na konci listopadu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.