ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
MS v hokeji do dvaceti let

Češi se s Američany utkají o postup mezi nejlepší čtyřku

Velikost textu:

Ufa - Česká hokejová reprezentace do dvaceti let nastoupí ve čtvrtfinále mistrovství světa proti hráčům USA. Loňské vítězství nad Američany hráčům dodává zdravý optimismus a prázdná marodka umožňuje trenéru Přerostovi postavit do zápasu tu nejsilnější sestavu. Přímý přenos můžete sledovat od 10:00 na kanále ČT sport a na našem webu.

Utkání Česko - Lotyšsko
Utkání Česko - Lotyšsko

Na loňském šampionátu česká dvacítka Američany porazila v zápase ve skupině a také díky tomuto vítězství postoupila do čtvrtfinále. Vítězný zápas pamatuje sedm hráčů současného kádru.

Šestnáctiletý Jakub Vrána u loňské výhry nebyl, ale na Američany si věří. "Minulý rok jsme je porazili a velkou šanci máme i letos," říká Vrána, který si nemyslí, že český výběr Američané podcení.

Reprezentanti si novoročních oslav moc neužívali. Den bez zápasového zatížení trenéři věnovali přípravě na vyřazovací boje. "Připravovali jsme si nějaká videa, hráče jsme upozorňovali na základní věci ve hře soupeře a pak jsme strávili asi patnáct minut na ledě," přiblížil trenér Miroslav Přerost, jak jeho svěřenci strávili první den roku 2013. 

"Trénink byl krátký a svižný, šlo hlavně o to se udržet v rytmu," řekl útočník Petr Koblasa. 

Sestavu může trenér Přerost poskládat z kompletní dvacítky nominovaných hráčů. "Až na nějaké malé šrámy nikdo není zraněný. Mužstvo je v pořádku, nemusíme měnit sestavu a zaběhlé návyky," pochvaluje si kouč prázdnou marodku českého týmu. 

Čeští junioři naposledy zvítězili ve čtvrtfinále mistrovství světa před osmi lety, když porazili Finsko. Od té doby buď prohráli, nebo do vyřazovacích bojů vůbec nepostoupili.

přehrát video
Čeští hokejisté se připravovali na Američany
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.