ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Kanaďan Jenner dostal distanc na tři zápasy MS dvacítek

Velikost textu:

Ufa - Kanadský hokejový obránce Boone Jenner byl potrestán zákazem startu ve třech zápasech na mistrovství světa hráčů do 20 let v Ufě za faul na Švéda Jespera Petterssona. Reprezentant Tří korunek po Jennerově zákroku v sobotní helsinské generálce na šampionát opustil led na nosítkách s vykloubeným ramenem a zlomeným zápěstím. Přišel tak o start na mistrovství, které pro hráče Švédska začne zápasem s českým výběrem. Utkání Česko - Švédsko můžete ve středu od 13 hodin sledovat v přímém přenosu na kanále ČT sport i na našem webu.

Boone Jenner
Boone Jenner

Jenner byl vyloučen na pět minut a do konce utkání a disciplinární komise Mezinárodní hokejové federace jej dodatečně suspendovala za to, že zákrok přišel pozdě, bez snahy hrát puk a ve chvíli, kdy byl Pettersson ve zranitelné pozici. Obránce Oshawy z OHL tak vynechá středeční úvodní duel s Německem, páteční zápas se Slovenskem a nedělní souboj s USA.

Kanadský trenér Steve Spott si myslí, že si Jenner trest nezasloužil. "Máme pocit, že to byl souboj rameno na rameno. Možná nedovolené bránění nebo napadení, ale určitě to nebylo nic na dodatečný trest. Boone je sice agresivní hráč, ale nebyl to zákrok na hlavu a ani nevyskočil," prohlásil Spott, který řeší už druhý problém v sestavě. Kvůli zranění zad vypadl útočník Charles Hudon a nahradil ho Mark McNeill.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.