Touchdown

Koukal pomohl prvním hattrickem Nižněkamsku k výhře

Moskva - Český útočník Petr Koukal z Nižněkamsku pomohl svým prvním hattrickem v KHL k vítězství 4:3 v Nižním Novgorodu. Na dva góly bývalému pardubickému kapitánovi přihrál krajan Tomáš Netík.

Třicetiletý Koukal v předchozím utkání proti Spartaku Moskva ukončil desetizápasový střelecký půst a dnes sehrál statisticky nejpovedenější zápas v sezoně. Na ledě Torpeda dvěma góly v druhé třetině otočil skóre z 1:2 na 3:2 pro svůj tým a v 49. minutě vstřelil vítěznou branku na 4:2. Domácí už poté dokázali jen snížit.

Po dnešním střeleckém představení má mistr světa z roku 2010 Koukal na kontě jedenáct gólů. Nejlepší český kanonýr v soutěži Jakub Petružálek z Chabarovsku se trefil čtrnáctkrát.

Hokejisté Petrohradu v prvním utkání po odvolání trenéra Miloše Říhy překvapivě prohráli 2:3 na ledě nováčka z Doněcku, který je mimo příčky pro play-off. Nejlepší tým KHL převezme o víkendu Fin Jukka Jalonen.