ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Hokejový kanonýr Milan Michálek zřejmě posílí České Budějovice

Velikost textu:

České Budějovice - Hokejový kanonýr Milan Michálek z Ottawy zřejmě během výluky NHL posílí České Budějovice. Sedmadvacetiletý útočník už s Jihočechy trénoval, má zájem v extralize hrát a klub řeší pojistku jeho smlouvy. "Byli jsme spolu ve stálém kontaktu. Milan včera přiletěl do Čech a dnes už se zapojil do společné přípravy s naším mužstvem," řekl sportovní manažer českobudějovického klubu Petr Sailer.

Milan Michálek
Milan Michálek

V uplynulé sezoně byl spolu s Radimem Vrbatou z Phoenixu s 35 brankami nejlepším českým střelcem v NHL. Celkem nasbíral v 77 zápasech 60 bodů a v sedmi duelech play-off přidal gól a asistenci. Následně pomohl české reprezentaci na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku k bronzu čtyřmi body za dvě trefy a stejný počet přihrávek.

"V současné době řešíme možnost pojištění jeho kontraktu, stejně jako třeba u Václava Prospala. Důležité však pro nás je to, že také Milan má zájem obléknout dres našeho klubu v extralize," doplnil Sailer na adresu střelce, který má ještě na dva roky smlouvu se Senators celkem na 10,75 milionu dolarů.

Dosud jedinou posilou, která oblékla dres Jihočechů při probíhající výluce NHL, byl bek Radek Martínek. Ten ale po pátečním zápase v Třinci mužstvo opustil a vrátil se za rodinou do New Yorku. V pátek ve Zlíně nastoupí kanadský obránce Andrew Ference, s týmem už také trénuje útočník Martin Hanzal z Phoenixu a čeká se na Prospalův přílet.

Vedle Ference je nejblíže k Hanzalovu startu. "V současné době čekáme už pouze na potvrzení pojistky jeho kontraktu v NHL ze strany Phoenixu. Jakmile toto potvrzení budeme mít v ruce, startu Martina Hanzala nebude nic bránit," dodal Sailer.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.