Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Žádná změna, v čele IIHF bude nadále Švýcar Fasel

Velikost textu:
aktualizováno 26. 9. 2012 12:16

Tokio - V čele Mezinárodní hokejové federace (IIHF) bude i v příštích čtyřech letech René Fasel. Dvaašedesátiletý Švýcar, který je prezidentem federace od roku 1994, neměl na kongresu v Tokiu protikandidáta a byl zvolen aklamací.

René Fasél
René Fasél

Do třináctičlenné Rady, vrcholného orgánu IIHF, kandidovala i Češka Kateřina Radostová, která se ucházela o jedno ze dvou míst vyhrazených pro ženy. V hlasování ale neuspěla, zvoleny byly Zsuzsanna Kolbenheyerová z Maďarska a Němka Beate Gruppová.

"Beate chtěla pokračovat a kandidovala podruhé, takže se vlastně ucházely čtyři ženy o jedno místo, které získala Maďarka. Je to sympatická právnička, která je v hokeji zapojená už dlouho. My jsme naopak dodali novou tvář, takže výsledek není tak překvapivý," řekl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Martin Urban.

Stejně jako Fasel byli zvoleni na posty místopředsedů Kalervo Kummola z Finska a Kanaďan Bob Nicholson, kteří také neměli protikandidáta. Ve vedení IIHF jsou nově například legendární ruský brankář a šéf ruské federace Vladislav Treťjak nebo Slovák Igor Nemeček. "Hlasování celkově dopadlo podle našeho očekávání. Byli zvoleni ti, které jsme také podporovali," dodal Urban, který na kongresu zastupuje ČSLH společně s prezidentem Tomášem Králem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.