ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Růžička nahradí na postu kouče české hokejové reprezentace Hadamczika

Velikost textu:
aktualizováno 21. 6. 2008 15:19

Praha - Vladimír Růžička nastupuje na pozici hlavního trenéra české hokejové reprezentace. V sobotu ho na dvouleté období zvolil výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje. Na lavičku národního týmu se tak vrací trenér mistrů světa z Vídně z roku 2005 a po tříletém působení nahradí Aloise Hadamczika. Růžičkovými asistenty budou Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Hokejový trenér Vladimír Růžička
Hokejový trenér Vladimír Růžička

"Trénovat národní mužstvo je nejvyšší meta, které se dá u nás dosáhnout. Jsem hrozně rád," řekl dnes novinářům pětačtyřicetiletý bývalý vynikající útočník krátce poté, co byla na pražské konferenci svazu potvrzena varianta, o které se spekulovalo už od konce květnového mistrovství světa v Québeku.

Růžička vedl českou reprezentaci už v sezoně 2004/05 po tragickém úmrtí Ivana Hlinky. "Před třemi lety jsem to trénoval a víme všichni proč. Teď ta nabídka přišla a já jsem ji přijal."

Při svém předchozím reprezentačním angažmá dovedl tým do semifinále Světového poháru a pak k triumfu na světovém šampionátu. Při svém působení ve Slavii, kde je i aktuálně i generálním manažerem a spolumajitelem, však vedl tým jen na těchto dvou turnajích a přes sezonu byli u mužstva jeho tehdejší asistenti Weissmann, Radim Rulík a Marian Jelínek. Nyní bude u národního týmu Růžička působit celou sezonu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.